top of page

12. Możesz mieć wszystko, twoje prawdziwe pragnienia nigdy nie są ze sobą w konflikcie.

Nie istnieją pragnienia które się wykluczają. Konflikt między pragnieniami jest pozorny i wynika z twoich wierzeń nie z twoich prawdziwych pragnień.


Zanim przejdę do sedna chciałbym wyjaśnić ci różnicę pomiędzy priorytetem i pragnieniem. Priorytet to jest temat dla nas ważny, to jest to, co jest dla nas w życiu najważniejsze. Są tematy, które są dla nas bliższe lub dalsze, są tematy w które się angażujemy i takie, które są nam kompletnie obojętne i priorytet to jest wybór tego najważniejszego tematu. Pragnienia zawierają się w ramach priorytetu, ale zawierają się również w ramach wszystkich innych tematów. Pragnień masz tysiące, miliony, jak nie miliardy – tych małych, malutkich, większych i największych i nie starczy ci dwudziestu żyć żeby zamanifestować wszystkie pragnienia.
Czasami możemy dojść do wniosku, że mamy w sobie pragnienia, które z pozoru się wykluczają, są ze sobą skonfliktowane, np. chcę być w związku i chcę się spotykać z innymi osobami. Chciałbym ci powiedzieć, że twoje prawdziwe pragnienia nigdy się nie wykluczają, twoje prawdziwe pragnienia nigdy nie są ze sobą w konflikcie. Jeżeli dostrzegasz ten konflikt, tą sprzeczność pomiędzy swoimi pragnieniami, to on jest pozorny.


Istnieje różnica pomiędzy konfliktem między pragnieniami, a wymówką. To, że nie płyniesz do swojej wyspy szczęścia jest wymówką. Konflikt między pragnieniami jest wtedy kiedy masz pragnienie w dwóch tematach i nie wiesz gdzie masz płynąć, a nie możesz płynąć do dwóch wysp naraz. Więc konflikt między pragnieniami to są pragnienia, które z pozoru wydają się być na dwóch różnych wyspach i ty po prostu nie wiesz dokąd płynąć. Nie możesz płynąć do dwóch wysp naraz, jak wybierzesz jedną, to drugą omijasz. Ale ten wybór zawsze jest zbędny, bo ten dylemat po prostu jest nieprawdziwy. Czyli wymówka to są nasze wierzenia, które nie pozwalają nam płynąć do naszej wyspy szczęścia, natomiast konflikt jest wtedy, kiedy masz dwie wyspy.

Wyobraź sobie istotny temat w twoim życiu. Ten temat jest jak kij, który ma dwa końce. Twoje pragnienia w ramach tego jednego tematu nie mogą być nigdy ze sobą sprzeczne, bo jeśli będzie to temat pieniędzy to nie możesz chcieć być biednym i bogatym naraz. Jak chcesz być trochę biednym i trochę bogatym to pewnie chcesz być gdzieś pośrodku tego kija więc ten konflikt wynika z jakiegoś mentalnego nieporozumienia. W ramach tego jednego tematu pragnienia nigdy nie będą skonfliktowane, będziesz gdzieś pośrodku spektrum pomiędzy dwoma końcami kija.


Ludzie najczęściej dostrzegają konflikty między pragnieniami w dwóch różnych tematach. Możesz chcieć mieć dużo pieniędzy i chcieć jak najmniej pracować, dla ciebie z pozoru te dwa pragnienia są skonfliktowane, wykluczają się, bo im więcej pracy tym więcej pieniędzy, tylko to jest wierzenie, które nie jest prawdą. Ilość pieniędzy w twoim życiu nie jest związana z ilością pracy, jaką w nie włożysz. To, że ty dostrzegasz konflikt między tymi pragnieniami, nie świadczy o tym, że to same pragnienia są skonfliktowane, ale o tym, że twoje wierzenia w tych tematach nie pozwalają ci na harmonizację tych twoich pragnień, bo oczywiście można w ogóle nie pracować i mieć dużo pieniędzy. Twoje prawdziwe pragnienia się nigdy nie wykluczają i nigdy nie są ze sobą w konflikcie.

Jednym z problemów, jaki istnieje, jest twoja wizja manifestacji tych pragnień, to jak ty sobie wyobrażasz ich manifestację, bo jeśli sobie wyobrażasz, że te pieniądze muszą przyjść do ciebie z etatu, to rzeczywiście jest konflikt, bo im mniej pracujesz, tym mniej zarabiasz, ale jak oderwiesz swoje pragnienie od manifestacji, jak skupisz się na samym pragnieniu, które zawsze jest emocją, jak przestaniesz się upierać przy konkretnej drodze, z której ta manifestacja ma przyjść, to nie ma konfliktu między pragnieniami. Można mieć dużo pieniędzy i mało pracować lub w ogóle nie pracować. Jeżeli potrafisz zrodzić pragnienie, to wszechświat jest w stanie ci je zamanifestować. To, czy pozwolisz na tą manifestację to już jest inny temat. Jeżeli te twoje pragnienia są prawdziwe, jeżeli jesteś szczery ze sobą w ich definiowaniu to tam nigdy nie będzie konfliktu.

Innym przypadkiem, w którym możesz dostrzec konflikt są inne osoby w twoim życiu. Twoje pragnienia i pragnienia innych osób z tobą związanych mogą z pozoru być w konflikcie, ale tak naprawdę jak te pragnienia wszystkich osób, z którymi się musisz liczyć, zredukujemy do emocji, której oni szukają, to zobaczysz, że istnieje sposób, który pozwoli na manifestację i twoich pragnień i ich pragnień. Problem jest tylko wtedy, jeżeli te inne osoby upierają się przy konkretnej formie manifestacji. Jeśli twój partner chce mieszkać nad morzem, a ty chcesz mieszkać w górach to z pozoru jest to konflikt, przynajmniej w Polsce, ale są miejsca na świecie gdzie góry są nad morzem i można mieć jedno i drugie, tylko trzeba mieć otwarty umysł i przypomnieć sobie jaki jest twój priorytet. Jeżeli twoim priorytetem jest mieszkanie nad morzem, to relokacja nie powinna być problemem, a więc ważne jest żeby wybrać priorytet w życiu.

Kolejną przyczyną, z powodu której z pozoru pragnienia mogą być w konflikcie jest to, że jedno z tych pragnień nie jest twoim pragnieniem. Jedno z tych pragnień jest fantazją, a fantazja jest wynikiem porównywania się, fascynowania się inną osobą, inną rzeczą. Fantazja nie jest twoim prawdziwym pragnieniem, jak pójdziesz za fantazją, to zawsze się rozczarujesz. Tam możesz odczuć te emocje, których szukasz, ale będą one bardzo krótkotrwałe i tam nie odczujesz satysfakcji. A satysfakcja to klucz, odczuwasz ją przybliżając się do swojej wyspy szczęścia, nie dopływając do niej.


Nie istnieją pragnienia, które się wykluczają, nie ma konfliktu między twoimi pragnieniami. Jak zauważasz pozorny konflikt między twoimi pragnieniami, to zapytaj siebie czy oba na pewno są twoimi pragnieniami, czy może jedno jest fantazją. Zapytaj też siebie czy konfliktem są rzeczywiście pragnienia, czy sposób w jaki wyobrażasz sobie ich manifestację. Jeśli są w to włączeni inni ludzie to zapytaj siebie także czy ten konflikt jest między twoją wizją, a wizją tej innej osoby, bo jak zredukujecie swoje prawdziwe pragnienia do emocji, to tam konfliktu nigdy nie będzie.
コメント


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page