top of page

2.2 Bartek Indygo. Trzy kroki do manifestacji. | Adam Alexander Show
Zapis rozmowy:


Adam 00:00:00.060

Natomiast wideo wcześniej aż trudno uwierzyć, że to działa. Jest to wideo o prawie przyciągania i chciałbym dzisiaj go zgłębić. Bartek w tym materiale obrazuje trzy filary, które są niezbędne do manifestacji Twoich intencji. Ja mam z intencją też problem, więc może się pojawić intencja w słowniku, bo intencja to tak naprawdę jest powód, dla którego coś robisz. Jak ja robię do kościoła, to moją intencją jest bam, bam, bam, bam, bam! Jak ja nie wiem, ja mogę pożyczyć pieniądze, mam intencję, żeby ci pomóc. Tak więc intencja to jest ten powód, dla którego coś robimy. Więc chodzi o pragnienia niż o intencję. Więc nie ma nic ze swoich intencji. My manifestuje my swoje pragnienia, a intencją każdego pragnienia tak naprawdę jest emocja, odczucie, poczuć się lepiej. Robimy coś, bo chcemy poczuć się lepiej. Chcemy czegoś, bo chcemy poczuć się fajnie. I w tym całej fajności. W tym, że chcemy w ogóle jest problem. Bo widzisz. Bo to, że chcemy jeszcze nie jest problem. Problem jest w tym, jak my czekamy na to, żeby poczuć się lepiej, jak my czekamy z tym uczuciem na manifestację. Czyli jestem tutaj, gdzie jestem. Nie jest fajnie, było fajnie i czekam na manifestacje, żeby było fajniej. A kluczem, kluczem całego prawa przyciągania jest poczucie fajnie się tu gdzie jesteś, żeby to, czego pragniesz mogło się zamanifestować i będzie przynosić przyciąganie. Bo mówiliśmy o tym, kim nie jesteś. Jeszcze się nie skupia na tym, na czym polega twoje emocje, w czym ona leży, jakie jest sedno. Bo naprawdę potęga nie jest w teraźniejszości. Ale o tym pierwszego odcinka potrafią się pochylić na tych trzech filarach, o których mówi Bartek.


Bartek 00:01:48.680

Twoim zadaniem, Twoją pracą jest wzięcie odpowiedzialności za siebie, za swoje myśli, swoje emocje i swoje działania. Świat zewnętrzny jest zły, że ludzie są źli, że korporacje są złe, że wszystko na zewnątrz jest złe. Ale oczywiście my nie mamy z tym absolutnie nic wspólnego. Natomiast przyjmując taką perspektywę, zupełnie pomijamy bardzo często fakt, że samo nasze nastawienie jest negatywne. Że tak naprawdę ta negatywność, którą widzimy w świecie, nie jest spowodowana światem samym w sobie. Ta negatywność jest powodowana nami, naszymi przekonaniami, naszym podejściem, naszym sposobem podchodzenia do pewnych kwestii, podchodzenia do pewnych spraw. Bartek dotyka ciekawego sedna, bo tak naprawdę wszystko, ale to wszystko co Ty robisz, wszystko co Ty mówisz i wszystko co Ty myślisz jest wywodzi się z Twojego podejścia do świata. I widzisz to, czy jesteś pesymistą, czy jesteś optymistą. Naprawdę ogromne znaczenie, bo pesymista się tym różni od optymisty, że patrzy na wszystko i skupia się na faktach. Optymista skupia się na Solecznikach. Najciekawsze jest to, że oni obaj mają rację. Pesymista ma rację i optymista ma rację. Więc nie kwestia moralności. Kto ma rację. Obaj mają rację. Różnica jest taka, że pesymista czuje się mniej fajnie, a optymista czuje się fajnie. I widzisz, bardzo mało ludzi zauważa, że prawo przyciągania czy swoich pragnień to nie jest to Ferrari. W garażu nie ma wyjątku przyciągania, czyli wszystko czego doświadczasz jest rezultatem prawa przyciągania. Bardzo mało ludzi myśli o prawie przyciągania w kontekście negatywnym w tym sensie, że manifestują swoje obawy, że jak narzekają na coś to manifestują to narzekają. Bo widzisz, wszechświat zawsze Ci udowodni, że masz rację. Przez prawo przyciągania, z którego nie ma wyjątku, wszechświat zawsze Ci udowodni. Że masz rację i jednym ze sposobów czy metod na sprawdzenie swojej ogólnej wibracji jest zapytaj siebie jak się czujesz? Bo to Ci powie gdzie jesteś wibracyjny. Ale to jest coś, co się manifestuje wokół Ciebie, jak się manifestuje większość niechcianego, No to czujesz się niefajnie. Wibracja jest niska jak większość tego co się manifestuje. Dla Ciebie, Twoich preferencji. Jest chciane, przyjemne, pożądane. To czujesz się fajny i. I to nie, że czuję się fajnie, bo manifest niewerbalny warunkowa jeśli czujesz się fajnie, przez co manifestuje się w fajniejsze rzeczy i jesteś wyższe wibracje. Więc jakie masz podejście do świata? To Twój styl i swój stosunek, taki ogólny stosunek do świata. Jak jesteś podejrzliwy będzie Ci trudno zaakceptować, testować swoje pragnienia.


Adam 00:04:55.211

Jak skupiasz się na gwiazdach większości w swoim życiu, nawet nie tylko w swoim życiu w ogóle wokół, jak wszędzie wokół i widzieć większości chwasty, będzie Ci bardzo trudno za manifestować słoneczniki.


Bartek 00:05:09.670

Zauważ to. Zauważ to, czy jest w Tobie jakakolwiek negatywność na temat świata, na temat relacji, na temat pieniędzy, na temat pracy, na temat prowadzenia firmy. Często jest to temat chyba budzący często jedne z największych emocji. Tak jak to obserwuję u siebie na kanale i innych kanałach to oczywiście pieniądze. Bardzo często ludzie narzekają, nazwijmy to po imieniu. Narzekają na to, że doświadczają braku, że nie mają pieniędzy. Szukają takich łatwych, szybkich sposobów, rozwiązań na to, żeby zamanifestować w magiczny sposób milion złotych na koncie. Ale jednocześnie zupełnie wypierają to, że ich stosunek do pieniędzy jest negatywny, że ich stosunek do prowadzenia firmy jest negatywny, że ich stosunek do innych ludzi, którzy prowadzą firmy, którzy osiągają sukcesy, jest negatywny, a później zastanawiają się, dlaczego w tym obszarze, w życiu sami doświadczają jeszcze więcej negatywności. I tu absolutnie Bartek ma rację. Jeżeli Ty masz negatywną postawę, masz negatywne podejście, jeżeli masz temat, w którym naprawdę czegoś bardziej bardzo pragniesz, a skoro bardzo pragniesz, to znaczy, że że jesteś w miejscu. Tego jeszcze nie masz, tego bardziej nie masz, tym też bardziej pragniesz. Więc nie ma jakby nie ma pragnienia, które się nie zrodziło z negatywnej emocji. Natomiast jeżeli ta emocja przerodziła się w uczucie i Ty już w tym temacie, w którym pragniesz, jaki by on nie był w tym ogródku, w którym stoisz i pragniesz, jaki by on nie był, jak Ty w większości pobierasz chwasty, to znowu nie możesz liczyć na manifestację tego słonecznika. Dlatego. Większość ludzi chcąc sobie pomóc. Większość ludzi chcących przyspieszyć manifestację czegoś stara się tego słonecznika podlewać, ale podlewając tego słonecznika podlewa chwasty dlatego, że nam jest bardzo trudno zignorować chwasty, których jest większość w ogrodzie. Możemy udawać, że ich tam nie ma. Możemy sobie wmawiać różne rzeczy, ale przecież w głębi, w głębi duszy wiemy, że one tam są. Jak otworzysz oczy, to one przecież są. Jak tym wężem podlewać ten ogródek, To podlewać słoneczniki, chwasty. A że chwastów jest więcej, to chwasty dostają więcej Twojej uwagi. I teraz jak masz ogródek w swoim życiu, który naprawdę jest zachwycony i chcesz zmienić coś w tym temacie, ale nie czujesz się na siłach czyli to prawdziwość tego Twojego skupienia się na słonecznik przychodzi Ci bardzo trudno. Wyjdź z ogródka, zmień temat, idź do ogródka tam gdzie Ci łatwiej podlewać słoneczniki. Zbuduj się tam, nabierz siły, nabierz optymizmu w tym ogródku, stań się zmienić swoje podejście do życia. Zmień miejsce, z którego patrzysz i obserwujesz. Zmień swoją perspektywę i wróć do tego ogródka zachwyconego. Ale nawet jak do niego nie wrócisz nigdy. Chwasty w ogródku bez twojej uwagi, czyli bez tej wody, która je podlewa, usuną i swoje słoneczniki nigdy nie usychają.


00:08:39.301

Twój słonecznik zawsze jest podlewane przez Twoje i na bank i 5 lat minie to z ogródka nigdy nie wróciłeś. Pięć lat minie, chwasty usychają, pojawia się Twoja manifestacja i Ty w ogóle jesteś zaskoczony skąd się wzięła? Ja nic nie zrobiłem. Zwyczajnie myślałem o tym temacie od 5 lat. I ona się dokonała tylko dlatego, że Ty odpuściły sobie ten temat i odpuszczenie sobie tego tematu polega na tym, że Ty w ogóle tego ogródka nie wchodzisz. Jak nie umiesz podlewać słonecznika za długo tam nie wchodź. Chwasty kiedyś usuną. Twój nr Bing podlewa Twoje słonecznik cały czas i jak tylko on dojrzeje, ten pomidor aktywuje się kiedyś wcześniej. Jak tylko dojrzeje jest gotowy do zerwania. Manifestacja pojawi się w Twoim życiu absolutnie znikąd. Ja mam wiele historii o tym, jak dostałem pracę, w której kiedyś marzyłem. O tym jak poznałem miłość swojego życia, o tym jak zawsze chciałem mieć rodzinę i i tak się pojawiła. I tak się nie pojawia wtedy jak byłem w ogródku. Praca. Związek czy miłość się nie pojawiła w temacie jak byłem w temacie w ogródku związek jak rodzina i to się pojawia gdy jesteś w jakimkolwiek ogródku gdzie masz więcej słoneczników na ich skupić. Dlatego tak naprawdę nie ważne czego tu używasz jako pretekstu żeby poczuć się lepiej. Sam fakt, że czujesz się lepiej, czy że spędzasz czas w ogródku, gdzie jest więcej słoneczników podnosi Twoją wibrację I to podniesienie tej swojej średniej wibracji zmienia Twoją percepcję. Czyli to jak Ty patrzysz na świat zaczyna się zmieniać. Stajesz się coraz bardziej optymistyczny, coraz mniej rzeczy zdaje się być problemem. I to jest klucz do manifestacji swoich wierzeń, swoich pragnień, przepraszam, wierzeń też, bo to przecież jedno i to samo. W tym sensie, że wierzenia są tutaj na przeszkodzie do swoich pragnień. Więc jak najbardziej zmienić swoją postawę, czyli jak stworzyć w ogródku wtedy najwięcej chwastów i słoneczników wyjść z tego ogródka.


Adam 00:10:48.631

Zmień to postawę gdzie indziej, ale nie musi być w tym temacie. Na poglądy nie wrócisz, zobaczysz jak zaskoczy Cię wszechświat.


Bartek 00:10:56.790

Otwartość na potencjały to tak naprawdę gotowość do tego, by przyjmować to, co do Ciebie przychodzi. Bez oceniania tego, bez nastawiania się na to jak to ma dokładnie wyglądać, jak to ma dokładnie przebiegać i jaką ma przyjąć formę. I absolutnie znowu się zgadzam. Klucz do manifestacji czy szybszej manifestacji jest bycie otwartym. I to otwartość polega na tym, że my często wyobrażamy sobie manifestację w taki, a nie inny sposób. Istnieją setki, jak nie tysiące różnych dróg, kanałów, w jaki może nastąpić manifestacja danego pragnienia w swoim życiu. Ty upierając się przy jednym konkretnym nie tylko. Ignorujesz te setki innych, ale często tak się pozycjonuje już na te dostawy, że np. w temacie pieniędzy opierasz się tym osiągnięciem, że żebyś Ty mógł dostać te 10 milionów złotych, to musisz zrobić jakąś loterię albo coś takiego i upiera się przy tej loterii. Chodzisz co tydzień do kiosku, kupujesz kupon. 10 lat minęło, a ty dalej kupujesz te kupony, te loterie, bo przekonałeś, że to musi być takie, a inny sposób. A w międzyczasie od 10 lat twój in pink, który zawsze skupuje się na każdym twoim, skupia się na każdym twoim pragnieniu, puka w te dziesiątki innych drzwi i mówi tutaj, idzie tutaj, idzie tam, tam, a ty ignorujesz, bo ty się uparłeś przy tym loterii. Będąc otwartym Ty się przy niczym nie upierasz będąc otwarty. Ty jesteś. Ty jesteś wyczulony na informacje od swojego i najlepiej jak Twoje pragnienie jest gotowe na manifestację, bo pewnie też mam swoje. Okres dojrzewania. To pragnienie może być jutro, tak jak jest gotowe na manifestację. To twój bank wyśle ci esemesa jutro o czternastej, dostawa takiego i takiego kuriera i takie paczki. Jak czegoś bardzo chcesz, to idź do ogródka. Wtedy właśnie więcej włączników. Nieważne jaki to jest ogródek, ja mam więcej pieniędzy i tam są chwasty, bo ich nie ma itd. Wszystko jest nie tak i rząd i ekonomia itd. Wszystko jest przeciwko Tobie. To idź do ogródka gdzie jest np. rodzina, gdzie masz kochającą rodzinę, masz, masz dzieci, masz kochającego męża, żonę.


Adam 00:13:17.851

Wtula się w nich. Naprawdę doceń tą chwilę, która w tej chwili się manifestuje i podlewając te słoneczniki w tym temacie. Przyspieszyć manifestację swoich pieniędzy. Dlatego, że twoje Bing podlewa słonecznik w twoim ogródku. Jak ciebie tam nie ma. Czyli jesteś. Chwasty usychają, jak ty ich nie podlewać i to jest ogromna różnica.


Bartek 00:13:42.460

To co chcę Ci dać, to świadomość tego, że prawdziwe szczęście w życiu jest zawsze efektem systematycznej, regularnej, bowiem nawet ciężkiej pracy, jaką człowiek wykonuje.


Adam 00:14:01.060

I tu się nie mogę zgodzić. To nie jest ciężka praca. To naprawdę nikt nie przyszedł po to, żeby tyrać. Ty jesteś po to, żeby doświadczać, decydować. Lubię i nie lubię gadać, że to jest pragnienie. Jak nie lubisz cieszyć się jak lubisz, to jest trochę takie proste. Tu nie chodzi o tyranie, tu nie chodzi o ciężką pracę. Prawdziwe szczęście to jest bycie prawdziwym, autentycznie sobą i unikanie swoją ścieżką. Całą serię pod tytułem Szczęście warto sobie jeszcze raz obejrzeć. Bo nie możesz być prawdziwie szczęśliwy idąc nie swoją ścieżką. Nie możesz być prawdziwie szczęśliwy, nie będąc prawdziwie szczerym przed samym sobą. Nie możesz być prawdziwie szczęśliwy, wstydząc się tym tego, kim naprawdę jesteś. Więc to nie jest ciężkie. To nie jest trudne. To wymaga po prostu czasu. Ten czas potrzebny jest na to, na zmianę naszych wierzeń. Dzisiaj tematem głównym naszego programu będzie będą afirmacje. Bo afirmacje są narzędziem, który bardzo nam pomaga zmianę naszych negatywnych wierzeń, ale wokół którego znowu jest bardzo dużo niezrozumienia i nieporozumieńComentarios


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page