top of page

2.3 Temat tygodnia: Afirmacje. | Adam Alexander Show
Zapis rozmowy:


Adam 00:00:00.390

Zanim przejdziemy do afirmacji, do sedna. Afirmacje tego czy działają, czy nie działają itd. Musimy najpierw zastanowić się w ogóle, dlaczego to jest istotne, Dlaczego w ogóle mówimy o afirmacje i temat afirmacji sprowadza się do jednej rzeczy do zmiany, do zastąpienia Twoich negatywnych wierzeń nowym pozytywnym. Wierzenie, czyli afirmacja zwiększa momentum twojego nowego, prawdziwego wierzenia. I dopóki to momentum twojego nowego, prawdziwego wierzenia nie będzie większe od momentum starego, negatywnego, nieprawdziwego wierzenie tak twoje myśli i to jak się czujesz będzie wyrastało z tego. Z tego negatywnego wierzenia, dlatego, że wszystko co myślisz i przez co wszystko co czujesz, wyrasta ze zwierząt, które masz w swoim umyśle. Mówiliśmy o tym, że umysł to jest zbiór wszystkich twoich wierzeń. To jest twój umysł. To jest filtr, przez który patrzysz na świat i jak identyfikujesz się w tym, w tym, w tym, w tym zbiorze tych swoich negatywnych wierzeń. Negatywne wierzenie to obala go i obalając go. To nie znaczy, że w tej sekundzie jak go odpalisz przestajesz być pod jego wpływem. Był elementem tego wierzenia. Jak masz go praktykujesz 20 lat. Ten nawyk, a pamiętasz wierzenia to nic innego niż nawyk myślenia danej myśli. Tak jak myślisz coś myśleć, coś to samo, to samo kilka razy, tysiąc razy, dwa tysiące razy, to ta myśl przez Ciebie automatycznie jak to staje się nawykiem, to Ty nawet nie wiesz dlaczego myślisz. Ale ponieważ to jest nawyk. Nawyk, nie nawyk można zmienić, ale nawyk wymaga świadomego naszego działania. A dwa, że nawyk to jest zmiana nawyków. Nie możesz zastąpić, nie może się pozbyć nawyku. Możesz go tylko zastąpić nowym. Więc wyrabianie tego nowego nawyku, czyli skupianie się teraz na tym pozytywnym, nowym, prawdziwym wejrzeniem, to jest proces, w którym afirmacje spełniają swoją rolę. Żeby zrozumieć tę rolę.


00:02:11.964

Tych afirmacji. Naprawdę musimy zrozumieć momentum. Momentum to jest nic innego jak skumulowana energia. Za każdym razem jak myślisz daną myśl, to ta myśl wyrasta z wierzenia. Każda myśl afirmuje jakieś wierzenie, każda myśl zwiększa momentum jednego wierzenia. Jeżeli wierzysz, jeżeli masz wierzenie, które praktykujesz od 10 lat, to jego skumulowana energia jest ogromna. W momencie kiedy go obalać. Dochodzi do wniosku, że jest nieprawdziwe i już się z tobą nie zgadza. W sensie uświadamiasz sobie jego wierność, definiujesz nowe wierzenie, które dla Ciebie jest prawdziwe, pozytywne, które napawać się radością. Dla przykładu. Jeżeli np. wierzysz, że muszę być bogata, żeby być szczęśliwa i robisz wszystko przez 10 lat, żeby mieć więcej pieniędzy praca, kariera, 10 10 różnych etatów, 10 różnych biznesów na raz kupujesz na loterii bilet, zaniedbując inne nawet aspekty swojego życia jak rodzina czy związek i po 10 latach nawet mając te pieniądze, nawet mając tą karierę i ten status w związku tak nie jesteś szczęśliwa. To wierzenie staje się dla Ciebie oczywiste, jego nieprawdziwość staje się oczywista. I w tym momencie obalać to wierzenie w sekundzie. Negatywne wierzenie w tej sekundzie o bagaż. Tylko o bagaż. To nie znaczy, że przestajesz być pod jego wpływem, bo jego skumulowana energia jest naprawdę duża, a energia z tego nowego wierzenia jest malutka. Afirmacje pomagają Ci zwiększyć momentum Twojego nowego wierzenia w to, że jedynym źródłem szczęścia jest bycie prawdziwie sobą i prawdziwie sobą. To jest bycie autentycznym. Nie wstydzę się tego, kim jestem. Idę unikalnie swoją ścieżką tego, co mnie woła, nieważne, co inni myślą. I to jest prawdziwe wierzenie i afirmuje w tobie, że nie zwiększasz tego momentu. Taki czas przyjdzie, gdzie do momentu danego wierzenie będzie większe niż momentu starego wierzenia i jak to się pojawi. Jak taki moment przychodzi, to te twoje nowe myśli i te Twoje działania będą automatycznie wyrastały z nowego wierzenia.


00:04:47.021

I w tym sensie afirmacje są cudownym narzędziem pod jednym warunkiem że to co afirmuje też jest dla Ciebie prawdziwe. Bo pamiętaj, że wszechświat nie mówi po angielsku, po polsku, po niemiecku, po rosyjsku. Wszechświat się komunikuje tylko jednym i wyłącznie jednym językiem, językiem wibracji. I to jak Ty się czujesz. Jest najważniejsze. W tym sensie to, jak Ty się czujesz, mówicie o tym, gdzie idziesz w tym momencie, nie to co mówisz. Więc jeżeli mówisz w coś, co nie wierzysz, to powoduje w tobie zgrzyt emocjonalny. Bo skoro czujesz, że musisz, że powinnaś to robi, bo to ma coś zmienić, ale nie czujesz tego wewnętrznie, to nie zmieniasz swojego punktu wibracyjny ego, nie zmieniasz tego, tej swojej wibracji w tym temacie. A to gdzie ona jest decyduje o tym co przyciągasz. Więc sam przed lustrem mówiąc sobie jestem bogata, jestem bogata, jestem bogata, a nie czując tego bogactwa niczego nie zmieniasz. Więc ta afirmacja ma sens tylko wtedy, jeżeli jest prawdziwa. I te afirmacje też mają sens na samym początku procesu. Wyobraź sobie na samym początku, jak to Twoje nowe wierzenie jest naprawdę, stoi w miejscu, nie ma w ogóle. Zatem pociąg, Tak jak kiedyś miałeś okazję popchnąć samochód tak do rozruchu, to bierze ten pierwszy, że nie widzi, że to ten pierwszy element emitera. Ten pierwszy milimetr jest naprawdę najtrudniejszy. Najwięcej energii musisz włożyć jak ten samochód. Gdyby nie się ruszył, to rozpędzenie go staje się coraz łatwiejsze, coraz łatwiejsze, trochę łatwiejsze. To jest podobnie. Ruszenie z miejsca tego nowego wierzenie wymaga najwięcej energii i w tym w tym momencie te afirmacje są najbardziej potrzebne. W sensie im z czasem bardziej afirmuje to wierzenie. Tymczasem afirmacje powoli odpuszczać, bo to wierzenie nabrało już rozpędu i jego momentum się zwiększa. Bardzo łatwiej Ci znaleźć jego momenty.


00:06:58.191

Może tak jest na początku. Te afirmacje są bardzo potrzebne. Przecież nie jest tak, żeby było jasne afirmacja to nie jest Twoje świadome afirmować czegoś. Każde twoje działanie, każda Twoja myśl afirmuje. Możesz też nieświadomie afirmować swoje nowe wierzenie, więc tylko, że nie masz wpływu, bo ona jest jaka jest, wynika z czego wynika. Jak robisz coś świadomie, świadomie? Jak to jest nieświadome, to jest nieświadome. Ale świadomie możesz zwiększyć momentum nowego wierzenia. I w tym sensie afirmacje mające też na początku. Ale one muszą być prawdziwe. Jak ty nie wierzysz w to co afirmuje to marnujesz czas. Ale jak nie wiesz to sobie filmuje, że bardzo łatwo możesz zmienić te afirmacje lekko i jesteś w stanie im uwierzyć tu i teraz. Np. Jak nie animacja Jestem bogata, jestem bogata, jestem bogata. Komornik puka do drzwi się martwię co będzie jutro. To ta afirmacja dla Ciebie nie jest prawdziwa i Ty marnujesz czas. Ale jak np. zmienisz te afirmacje na. Ja też mogę być bogata. Już nikt się z tym nie może nie zgodzić. Nawet ty. Nie mogę się z tym nie zgodzić. Czy ty możesz być bogata? Ja też mogę być bogata. I samo to, co ma ta myśl. Ta afirmacja powinna przynieść ulgę. Większość czy część bogatych ludzi też była w tym miejscu, gdzie jestem teraz tym od zera jak teraz. Co jest prawdą i co też przyniesie Ci ukojenie i ulgę? Ja mam potencjał to by Cię widzieć. To też zależy oczywiście od tego, jakie są inne Twoje wierzenia, jaki w ogóle jest Twój światopogląd. Dlatego to kim jestem po to tutaj jestem i to kto tworzy rzeczywistość jest bardzo istotne, bo to decyduje o całym tym cały puzzel zwanym życiem istotnym, tylko ten kawałek. I oczywiście jakie są twoje wierzenia? Czy ty wierzysz w to czy jesteś religijny, czy czy, czy to, czy jak widzisz Boga, czy relacje z siebie, z Nim, z Nim to w ogóle jest Słowo.


00:09:20.651

Więc. To mówi ten przykład Ja jestem warte każdego bogactwa. To, czy jestem bogaty, to naprawdę nie ma większego znaczenia, prawda? Najważniejsze dla mnie jest to, żeby być szczęśliwym dla każdego. Niektórzy utożsamiają szczęście z pieniędzmi, ale to nie jest prawda. Naprawdę nie chcemy być hipokryci. Chcemy być szczęśliwy, a naprawdę bogactwo na jakimś etapie też staje się problemem. Naprawdę nikt nie chce być szczęśliwy. Chce mieć tyle pieniędzy, żeby nie było dla nas problemem, że się w ogóle nie pojawiamy. I tu właśnie dochodzimy do jednego z największych nieporozumień w kwestii afirmacji. To znaczy niektórzy uważają, niektórzy wierzą, że. Prawdziwa kremacja polega na tym, że Ty zakładasz, że ty już to masz i Ty czujesz jakbyś to już miała. Tylko to jest koncepcyjnie czy intelektualnie? Trochę tam jest mały zgrzyt, że to jest niemożliwe. Jak Ty byś sobie w stanie wyobrazić jak to jest się czuć, że się jest bogatym na punkcie? No chyba, że byłaś kiedyś bogata i teraz już jest, to jeśli możesz sobie pamiętać to ten Ty. Ja to rozumiem, ani nie chcę sobie tego wyobrazić. Jak to jest być bogatym? Jak nigdy nie miałeś pieniędzy. Ale to jest inny problem. Całkiem inny problem, dużo ważniejszy. Jak człowiek jest bogaty? Też oczywiście subiektywne słowa. Czek ma tyle pieniędzy, że uważasz, że jest bogaty. To ten temat pieniędzy i bogactwa przestaje być dla niego tematem. Krótko mówiąc to bogactwo i te pieniądze nie. Wzbudzają czy zdradzają w nich jakiś intensywnych uczuć. To jest trochę jak z samochodem. Każdy pewnie ma samochód czy tam ma cokolwiek, co dawało mu radość, ale po jakimś czasie takie pół roku mija i to coś nowego już nie jest nowe. Ten efekt tej nowości się zużywa i pół roku później samochód staje się narzędziem. Podjeżdża, może samochód, jedzie do pracy czy do szkoły, gdziekolwiek.


00:11:30.231

Samochód przestaje być dla Ciebie tematem, bo go już masz. Nie tylko, że go masz. Przestaje Cię ekscytować, bo go już masz, bo jest, staje się normalnością, staje się częścią twojej normalności. A normalność tak nie ekscytuje z natury rzeczy. Dlatego jak byś była bogata, nawet byś miała te pieniądze, to bogactwo przestaje być dla Ciebie tematem. Dlatego w kwestii prawa przyciągania jak w ogóle zmienić temat? Czy w ogóle zostawić w spokoju to co jest? Może i czasami często to jest naprawdę najszybszy sposób na manifestację. Bo jak naprawdę masz pieniądze, to relacje przestają być tematem, to się natychmiast skupiasz. Po prostu poczucie masz. Więc to jest jakieś nieporozumienie. Nie możesz, nie możesz. Jak Ty się czujesz? Jakbyś je miała, to przestaje tylko być problemem, przestaje być w ogóle tematem w twoim życiu. Więc jak tak się czujesz, to w ogóle ignorujesz. Problemy też ignorujesz, bo po prostu nie są problemem, nie są tematem w Twoim życiu. Dzisiaj problemem jest ich brak. I Ty musisz ukoić te negatywne, niefajne uczucia z tym związane i w tym afirmacje Ci pomagają. THC oczywiście też pomagają w zwiększaniu momentum tego nowego wierzenia, bo to nawet nie musi być w kwestii manifestacji. To nie musi być kwestia prawa przyciągania. W ogóle afirmacje zwiększają momentum Twojego wierzenia, tylko efektem jest to, że ma afirmuje wszystko cały czas. Każda myśl coś afirmuje. Każda myśl, negatywne i pozytywne coś afirmuje. Jak plakat świadomie afirmuje 3 razy dziennie wierzenie pozytywne, a 10 razy dziennie nieświadomie hamujesz negatywne, to dalej zwiększasz momentum tego negatywnego wierzenia. Więc więc tak naprawdę zmiana podejścia tutaj w tym temacie wynika, żeby świadomie afirmować pozytywne wierzenie i świadomie unikać afirmacji negatywnego. W kwestii pieniędzy za każdym razem pijesz do sklepu i ich ceny, nawet jak czegoś nie chcesz, ale patrzysz na cenę i już osądzasz, już przypominasz sobie jakie to jest beznadziejnie drogie, jakie to jest, nie wiem jakie, nie mam pieniędzy.


Adam 00:13:47.704

Jak ten to afirmuje negatywne wierzenie podświadome, afirmacja prawdziwego, nowego wierzenia. Ale też w miarę świadoma potrzeba unikania emocji, negatywnego wierzenia, bo te afirmuje też każdym swoim działaniem i każdym swoim spojrzeniem. To trochę jak z dziećmi. Powiedziałem ostatnio swojemu partnerowi, że wszystko, co robimy i czego my nie robimy, wszystko, co mówimy, czego my nie mówimy. Jest lekcja dla dziecka. Tutaj jest tak samo. To co czujemy jak najbardziej. Ale to czego jakie ma znaczenie w sensie negatywnego wierzenia. Tyle w kwestii afirmacji życia. Pamiętasz tego odcinka? To jedno. Pamiętaj o tym, że. Afirmacje mają sens tylko wtedy, jak są prawdziwe i tylko wtedy, jak przynoszą Ci ulgę. Jak pozwalają Ci czuć się fajniej w tym temacie, który afirmuje. Jeżeli chcesz skierować temat tygodnia wejdź na stronę Adam Alexander kropka. Org. W sekcji odnajdziesz na dole strony tworzenie programu. Tutaj w tej sekcji znajdziesz 3 różne sekcje. Tutaj w ramach tygodnia Ci może zasugerować temat tygodnia, który dla Ciebie jest istotny

コメント


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page