top of page

3.1 Goddard. Biblia i przebudzenie. | Adam Alexander Show

Zapis rozmowy:


Kiedy czytamy w Biblii słowa Dawida czy Jezusa, to np. Dawid w Psalmie 46 w wersie dziesiątym nie mówi Zatrzymajcie się i we mnie, Dawidzie, uznajecie Boga, ale mówi Zatrzymajcie się i we mnie uznajecie Boga. Inaczej mówiąc, zatrzymaj się, wycisz i uznaj w sobie, jak i we mnie Boga. Niestety, dużo w dostrzeganiu takiej głębi przekazów zabierają liczne tłumaczenia, które przez lata zmieniły rdzenny przekaz i znaczenie słów. Przejdźmy do Jezusa, który w Ewangelii Jana nie mówi także Ja, Jezus z Nazaretu, jestem drogą, Prawdą i życiem. Nie, On mówi Ja jestem, czyli M. Czyli ja jestem jest drogą, Prawdą i życiem. Czyli tu brakuje przecinka. Ja jestem i M Oczywiście. Absolutnie się zgadzam. Może niesłusznie? Niekoniecznie. Nie mam problemu z tym materiałem, bo tu może nie powiedziałem, że to nie jest. To nie jest analiza autorska, analiza Honoraty i Sylwii. To oni przedstawiają perspektywę Neville'a Godarda, który zmarł kilka lat przed moimi narodzinami, więc jakiś czas temu. Dochodzimy do klucza, że religijny teksty nie są nowe. Religijne teksty są antyczne. Niektóre starożytne religijne teksty też nie są dosłownym odzwierciedleniem. Za 2000 lat możesz sobie włączyć moje wideo i słyszę dokładnie to, co ja mówię. My nie możemy tego, co mówi Jezus, bo nowa Ewangelia została napisana kilkadziesiąt lat po jego śmierci. Więc ktoś powiedział komuś i ktoś to napisał. Albo jest to wspomnieniem. Ciężko tam. Bardzo trudno dosłownie to ująć. Dlatego Ewangelie są cztery, a nie jedna. I jestem przekonany, że. Bo zawsze myślałem o tym. Dlaczego? Dlaczego Jezus nie napisał książki? Jestem przekonany, że nie napisał jej dlatego, żeby potem ludzie się nie spierali o to, co mam na myśli. I to są też cztery Ewangelie, które są Nowym Testamencie. I teraz o tym decyduje człowiek. O tym decyduje Kościół, decyduje instytucja, która Ewangelia jest świętą, a które nie. Bo Ewangelii przecież jest więcej. Więc to wszystko nie tylko jest trochę głuchego telefonu, ale też podlega licznym tłumaczeniem. Przecież po polsku nikt nie napisał, a też podlega interpretacjom i edycją, co jest bardziej lub mniej świadomym procesem. Więc patrząc czytając te słowa trzeba mieć tego wszystkiego świadomość i wszystko brać z lekkim przymrużeniem oka. To może jest właściwe słowo. 50 jak po angielsku. Mieć tego świadomość, że to niekoniecznie, a wręcz rzadko są dosłowne słowa takiego czy innego proroka. Ale klucz w tym, że ja jestem, ja jestem mówi mi, że wszystko jest Bogiem.


Speaker 2 00:04:20.181

Wszystko. Bóg nie jest tylko Stworzycielem. Bóg jest również budulcem. Wszystko jest manifestacją fizycznej energii, którą jest Bóg. Energii, której nie można stworzyć i której nie można zniszczyć. I tu zaczyna mi się z fizyką i z nauką zgadzamy.


Speaker 4 00:04:41.030

Innymi słowy, tylko poprzez prawdziwego i prawdziwą siebie możesz doświadczać życia takiego, jakiego pragniesz prawdy i tylko poprzez siebie możesz odnaleźć do tego drogę. Kiedy porzucamy wszystkie dotychczasowe wierzenia o tym, że Bóg jest czymś oddzielnym od nas, a spojrzymy na Boga jako swoją świadomość bycia dokładnie tak, jak uczy Biblia poprzez historię życia np. chociażby Jezusa czy proroków, wtedy możesz przekształcić swój świat, w którym ja i Ojciec to jedno. W Ewangelii Jana 10:30 Jezus mówi Ja i Ojciec jedno jesteśmy. W wielu miejscach podkreśla jedność swojego Ja jestem z Bogiem. Nie mam w ogóle wątpliwości, że to jest jedno, że Ja i Bóg to jest jedno. Ci, którzy mnie znają, pewnie nie raz słyszeli, że mówiłem, że ja tylko wierzę w Boga. Ja wierzę, że ty jesteś Bogiem i że Ja jestem Bogiem i że wszystko jest Bogiem, że Bóg nie jest tam. Bóg jest wszędzie i dlatego nie jakiekolwiek słowa, które wywyższają Boga nad ciebie, zawsze trochę uwierają, bo Bóg nie jest wyższy od ciebie, szerszy od ciebie. Bóg ma dużo szerszą perspektywę, ale ty nigdy nie jesteś niżej. Tam nie ma. Ta relacja między tobą a Bogiem jest kluczowa do zrozumienia nie tylko kim naprawdę jesteś, ale do zrozumienia, po co tutaj jesteś i kto ma moc. Bo jak wierzysz w nadrzędność, że Bóg jest nad tobą. Albo jeszcze gorzej jak wierzysz w wolę Boga, która anuluje twoją wolną wolę, to już stajesz się zakładnikiem. To może złe słowo, ale stajesz się zależny od Boga. Tylko taki Bóg nie ma dla mnie sensu. Bo który kapryśny Bóg, Bóg, który decyduje, że chyba będzie wojna, to będzie powódź, to będzie trzęsienie ziemi? Dla mnie nie ma sensu. To w ogóle nie ma sensu, tylko dla mnie więc wszystko jest Bogiem. I ta twoja relacja z tym Bogiem jest bardziej na równi niż nadrzędna. Oczywiście Bóg jest wszystkim, więc jest dużo szerszy niż ty. I tak naprawdę różnica między Bogiem a ego to jest właśnie szerokość tej perspektywy całej. Tak naprawdę przebudzenie polega na tym, żeby wsłuchać się w siebie, bo tak naprawdę każda odpowiedź, której potrzebujesz w życiu jest w Tobie, nie na zewnątrz, w Tobie. Więc Bóg jest w Tobie. Ziemia obiecana jest w Tobie i Niebo jest w tobie i piekło też jest w tobie. I to wszystko zależy od tego, na czym się skupisz. Wszystko od tego jak patrzysz na ten świat.


Speaker 2 00:07:45.481

Jak jesteś pesymistą i żyjesz w niebie. Jak jesteś optymistą. Żyjesz w piekle, ale to Ty możesz wybrać dzisiaj. Możesz dzisiaj, od tej chwili, od tej sekundy przestać skupiać się na tym, czego nie chcesz. Nie chcesz przestać podlewać przez swoją uwagę te chwasty i skupić się na słonecznika. Nie tylko, że poczujesz się lepiej, podniesiesz swoją wibracje i także poczujesz się lepiej. Zaczniesz spojrzeć na ten świat trochę z innej perspektywy. Zawsze udowodni, że masz rację. Przekonasz się, że żyjesz w niebie. To świadczy, że masz rację. Jak przekonasz się, że żyjesz w piekle, jeśli chcesz udowadniać, że masz rację i prawo przyciągania jest absolutnie wszechobecne i nie ma od niego wyjątku, więc i tu i widzisz, i dwa tysiące lat temu słowo prawa przyciągania w ogóle nie istniało. Nie dało nic, nic nie opracowało. Więc jest mnóstwo różnych przypowieści, mądrości Biblii, które starają ci się przekazać ten mechanizm, że wszystko to wszystko zależy od ciebie, że cała moc jest zawsze z tobą i że Ty i tylko Ty decydujesz jak się czujesz. Nie jest to świadome proces, oczywiście, ale Ty możesz zmienić to, jak się czujesz, bo nie ma nic ważniejszego niż to, jak Ty się czujesz.


Speaker 4 00:09:12.450

Jezus w historii biblijnej, poszerzając swoją świadomość doszedł do momentu, w którym był wszystkim, czym chciał. I uczył nas, że uważności na swoje imię, czyli jestem, wszystko jest możliwe. Praktycznie cały czas używał prawa założenia do ucieleśnienia tego, co chciał i uczył, że to świadomość tego, kim jesteś, jest drzwiami, przez które ucieleśnia się dosłownie wszystko.


Speaker 2 00:09:42.660

I absolutnie się z tym zgadzam. Świadomość tego, kim naprawdę jesteś. W serii Przebudzeni mówiliśmy o tym, o tych trzech fundamentalnych pytaniach. I pierwsze pytanie kim naprawdę jesteś? I to naprawdę jak ty widzisz siebie? To jak Ty widzisz siebie. Nie tylko siebie, ale to, jak Ty widzisz siebie w relacji z Bogiem ma ogromne, fundamentalne znaczenie w Twoim życiu. I gwarantuję Ci, że większość wierzeń, które leżą u podstaw niskiego poczucia własnej wartości, większość wierzeń, które leżą u podstaw braku pewności siebie, wyrastają z tego jednego pytania Kim ja jestem? Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteś Bogiem, że ja jestem Bogiem, że wszystko jest takie. Żadnych. To jest tak oczywiste jak to, że woda jest mokra. Naprawdę. Ja rozumiem, że każdy jest na innym etapie swojego rozwoju. Ja rozumiem, że dla niektórych to może być nawet bluźnierstwo. Ale im szybciej odejdziesz od myślenia o Bogu jako czymś nadrzędnym nad Tobą, tym szybciej. Generalnie polecam ten odcinek obejrzeć i też obejrzeć, prawda? Dlatego, że tam dotykamy tych wszystkich kwestii. I jak będziesz oglądał z dodatkiem z notatnikiem w ręku i zapiszesz sobie wszystkie swoje pytanie, to nie musisz się oczywiście ze mną zgodzić, ale zobaczysz gdzie jest luka. Zobaczysz, które tematy są dla Ciebie trudniejsze do przyjęcia, które są dla Ciebie oczywiste i to Ci poniekąd pokaże, na czym się skupić. Z tą pracą nad samym sobą. Bo naprawdę, im szybciej zdasz sobie sprawę ze swojej boskości, tym szybciej będziesz mógł być w niebie, o którym mówi Jezus.


Comments


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page