top of page

3.3 Adam Alexander. Proces powstawania uczucia i twój wpływ na niego. | Adam Alexander Show

Zapis rozmowy:


Więc dzisiaj tematem głównym będą uczucia. Bo musimy zrozumieć, czym się różnią emocje i uczucia, dlatego, że większość ludzi używa tych dwóch terminów zamiennie. I w większości przypadków, jak mówimy emocje. Tak naprawdę mówimy o uczuciach. I żeby zrozumieć, dlaczego czujemy to, co czujemy. Zmieniając ten proces, zobaczysz, na którym jego etapie jest Twoja moc. I na którym etapie możesz zmienić to, jak Ty się czujesz. Bo tak naprawdę na tym polega uleczenie, jakiekolwiek traumy, uleczenie w ogóle wyzbycie się jakichkolwiek negatywnych uczuć odnośnie swojej przeszłości. Dlatego przeszłość nigdy nie powinna być twoim problemem. Nigdy. Więc zacznijmy od tego, żeby nie mówił np. do mężczyznę 50 letniego. Ale załóżmy, że jesteśmy dzisiaj. To jest To jest linia czasu. To jest linia czasu. Mamy lat 50. To jest nasz mężczyzna 50 letni, po trzech rozwodach. I on w tej chwili czuje się negatywnie. Tutaj będziemy mieli nasz termometr. O termometrze mówiliśmy w pierwszej, oryginalnej, oryginalnej serii. Tam był odcinek 5 o swoich emocjach. Tak, byliśmy termometrze. Tak krótko ci przypomnę. Tylko termometr. To jest analogia do twoich emocji. Emocje są wskaźnikiem i im się lepiej czujesz od zera na plus, tym są przyjemne uczucia. Im wyżej tym fajniej się czujesz. Od zera do minus 40. Im bardziej gorzej się czujesz, tym ta temperatura tych emocji jest jakby mniejsza. Więc tutaj, na tym naszym naszym termometrze powiedzmy, że on czuje się w tym temacie na minus 20 40 skali, więc on w tej chwili czuje się na minus 20 i czuje się w temacie związku, w temacie związku. Generalnie szuka miłości, ale nie może jej znaleźć, bo w temacie, w temacie miłości, bo w ostatnim odcinku naszego programu, że wszystko co robimy jest albo szukamy miłości, albo robimy coś dla radości. Więc szukanie miłości naprawdę jest motorem duże, jest motorem dużej części naszych działań.


00:33:39.191

Więc on mając lat 50 szuka miłości i nie może jej znaleźć. I teraz czuje się nie fajnie w ogóle w temacie, czuje się niekochane, czuje się zagubiony. I teraz to są. To jest uczucie, które jakby pojawiło się w nim, wyzwoliło się. To Może złe słowo pojawiło się w nim i 40 lat temu? Tak. Czyli tutaj, jak miał lat dziesięć, tu się rozwiedli rodzice, tu jest rozwód. I teraz on, będąc 10 latkiem, przeżywając tę sytuację, doszedł do pewnych wniosków. Zapisał pewien program. I teraz jak weźmiemy ten rozwód? Tak, to jest numer jeden naszego procesu, etapu. To jest wydarzenie, to jest wydarzenie. Albo coś się przydarza nam, czy jesteśmy tego przedmiotem, albo obiektem, albo nawet coś obserwujemy. Wszystko, co my obserwujemy naszymi zmysłami przez dotyk, wzrok itd. Jest naszą obserwacją. Czyli w tej chwili rozwód. Ktoś się rozwodzi? Oczywiście, ale to było w jego ciepłego okolicznościach, dotykało jego, bo to byli jego rodzice. Jest obserwacją teraz to jak on, to jakich on doszedł? Wniosków, jakie pojawiły się w nim uczucia w tym momencie, zależy od tego, jak takiej konkluzji on doszedł. Pomiędzy rozwodem, czyli obserwacją a konkluzją jest proces percepcji. Percepcja i percepcja to jest nic innego jak patrzenie na coś przez filtr swojego umysłu, przez filtr swego umysłu. Pamiętajmy o tym, że on miał lat 10 i że on patrzył na ten rozwód rodziców przez umysł dziesięciolatka, a też na 10 latka. Czy przekonanie świadka są całkiem inne niż wierzenia dorosłej osoby? Dlatego dzieci potrzebują dorosłych osób w swoim życiu. Patrząc przez umysł 10 latka miał swoje obawy związane z rozwodem, miał swoje niespełnione pragnienie związane z rodzicami itd. I on przez ten umysł patrzył na rozwód swoich rodziców. I też się umówmy, że rozwód to nie jest wydarzenie w jednej sekundzie.


00:36:09.201

To jest proces, który trwa też kilka lat i i to, jak on na to patrzy, to też jest proces. Patrzę na to przez kilka lat, ale on doszedł do konkluzji, czyli może tak. On doszedł do on uczucie, które się w nim wyzwoliło całkiem naturalnie, bo naprawdę nikt nie może zarzucić 10 latkowi, że nie poradził sobie z rozwodem rodziców, więc nikt nie oczekuje od dziesięciolatka innego uczucia, niż to się pojawiło. Czyli czuł się niekochany, nie czuł się priorytetem, nie był zaniepokojony, zadbany itd. Naturalne dla 10 latków, Ale musimy zrozumieć ten proces, żeby zobaczyć jak to wygląda, żeby zobaczyć co może 50 50 latek zrobić z tym dzisiaj. Czy dojść do konkluzji, jaka by ona nie była. Ta konkluzja jest albo negatywna, albo pozytywna, czyli albo daje to, daje przyjemnych bądź nie daje przyjemności. I teraz to na ile ona jest pozytywna czy negatywna będzie wiązało się z tym, jak Ty się czujesz. Ta konkluzja jest neutralna. Uczucie będzie neutralne. W tym sensie nie będziesz wiedział nawet jak się czujesz, bo uczucie to jest trochę jak Facebook. Raz tylko zdałem sobie sprawę z tych intensywnych uczucia Igła się od chwili naturalny i wychodziłem na dwór. Idziesz na idziesz do parku ze swoim psem do tego parku chodzisz codziennie tam od 10 lat. Masz neutralne odczucia do tego parku. Nie jest to tego, na czym się skupiasz, nie budzi w Tobie intensywnych emocji, bo to istotne. I im bardziej o coś dbasz i Ci zależy, tym bardziej intensywne emocje. Dlatego jak ktoś powie coś fajnego w Starbucksie, obca osoba może się z tego otrząsnąć w 5 sekund. Ale jak nam mówi coś ktoś, to my mamy silny związek emocjonalny, to tak łatwo się już z tego otrząśnie. Można to wzbudzać nasze bardziej intensywne emocje, uczucie. Więc powiedzmy, że jest to minus 20.


00:38:12.824

Tak, to minus 20. I teraz oczywiście ta konkluzja tutaj jest oczywiście dużym. Największym problemem w sensie jest ta konkluzja jest największym problemem w biznesie, to jest ona, jest sednem całego, ona jest sednem całego tego procesu od obserwacji do uczucia. Natomiast ta konkluzja jest poniekąd automatyczna w tym sensie, że nie możesz patrzeć na coś przez nie, możesz patrzeć na coś przez pryzmat negatywnych wierzeń i czuć się fajnie. I możesz patrzeć przez coś przez pryzmat negatywnych wierzeń, czyli nieprawdziwych, bo to może powodować zawsze nieprawdziwe wierzenie i dojść do pozytywnej konkluzji. Nie możesz mieć negatywnej konkluzji, czuć się zaniedbany i czuć się z tym dobrze. Żeby to było jasne. Więc to jaka jest zawartość tego umysłu, czyli to przez jaki filtr patrzy przez pryzmat my patrzymy na to, co obserwujemy, decyduje o jakości naszej konkluzji i decyduje o tym, jak się czujemy. I jak mówię, nie mam problemu, że 10 latek poczuł się niefajnie. Problem mam z tym, że jako 50 latek, czyli naprawdę dużo wody w rzece upłynęło dalej jestem tutaj. Nie zrobiłem nic z tym procesem. I oczywiście uleczenie traumy z dzieciństwa polega na tym, że Ty ten proces w sekundę widzisz. Leczenie traumy polega na tym, że ty patrzysz na to samo wydarzenie z przeszłości, tu o 40 lat wstecz, z innej perspektywy zawartość twojego umysłu się zmienia przez całe twoje życie. Ty za każdym razem jak coś doświadczasz nowego, zapisujesz nowy program w swoim umyśle. Więc mając lat 50. Dlatego też też mając umysł sam się zobaczysz jak umysł się powiększa. Mając lat 50 zawartość tego umysłu będzie inna i wkładasz i inne programy, doświadczenia i negatywne pozytywne wrażenia. Domyślnie coś się doświadcza nowego. Zapisujesz program w tym temacie. Oczywiście zawartość tego umysłu się zmienia przez okres czasu dlatego, że niektóre programy. Wyrastają z innych problemów. Mówiliśmy o tym w serii Przebudzenie, że tak naprawdę wierzenie, te programy, którymi operuje, zapisane w twoim umyśle, może tak precyzyjnie wyrastają swoich pierwotnych wierzeń i są to trzy fundamenty fundamentalne wierzenia.


00:41:01.761

Więc jak ja mam program, który. Więc wyobraź sobie, że jak ty masz, że jak ty masz tutaj wierzenie jedno na temat roli rodziców w twoim życiu, to z tego jednego wierzenia wyrastają. Wyrasta kilka programów 1, 2, 3. I jak teraz Ty zmienisz to wierzenia odnośnie roli rodziców w Twoim życiu? Obalić istniejące to automatycznie obalać te trzy programy, które z nich wyrastały. Więc osoba, która rośnie, dorasta, zmieni. Nie tylko może zmienić programy, które są w starym wierzeniach. Zmieniając wierzenie może przy jednym wierzenie obalić, ale programu czwartego z pierwszym. Więc ten umysł siatka na pewno jest inny od tego 10 latka. Tym problemy. Teraz pytanie jest dlaczego ten 50 latek patrząc na rozwód swoich rodziców czterdzieści lat wcześniej dalej ma negatywne uczucia z tym związane? I tu widzisz praca polega na tym, że to jest tutaj sedno tego wszystkiego. Polega na tym, że on nie zmienił tej konkluzji. Problem polega na tym, że on nie zmienił tej konkluzji, do której doszedł 40 lat temu. I żadne medytacje, żadne oddychanie przyniesie ci ulgę w tej chwili. Może w tej analogii, że że uczucie to jest to jest metal, detektor, to jest wykrywacz metali, to może w tej chwili medytacja tutaj uczuć będzie. Możesz sobie założyć słuchawki na uszy i to piszczenie tego wykrywacza metalu trochę stłumić, ale ona nie zmienia problemu. Medytacja nie zmieni Twoje konkluzji. Konkluzji możesz tylko zmienić przez a uświadomienie sobie, że jak piszczy wykrywacz metali to podziemiem jest minus. Musisz na to spojrzeć z Twojej perspektywy, nowej perspektywy swojego umysłu, z nowej perspektywy, przez nową percepcję, przez ten nowy swój zawartość tego swojego umysłu, dojdziesz do innych konkluzji. Zdasz sobie sprawę, że ta konkluzja sprzed 40 lat jest nieprawdziwa. Więc patrząc na to też trochę z szerszej perspektywy, z czasem dojdziesz do nowych wniosków i te nowe wnioski wywołują w Tobie nowe uczucie.


00:43:31.371

Więc jak zmienisz konkluzję, więc jak zmienisz konkluzje bardziej na plus, to Twoje uczucie się zmieni. Bardziej na plus. I oczywiście jak się przeprowadzisz i zdasz sobie sprawę kim naprawdę jesteś i poczujesz swoją boskość i staniesz w centrum swojego istnienia i poczujesz miłość swojego. I to może jeszcze zmienić tę konkluzję, to absolutnie możesz przejść z minus 20 do 40 w swoim uczuciom i zobaczysz, że ten rozwód i ta konkluzję możesz tak nazwać. Zobaczysz, że rozwód nigdy nie był problemem. Natomiast i to jest jedyny sposób tak naprawdę na uleczenie, na uleczenie traumy. W tym sensie na musisz rozbroić to miny. Wszystko inne, co nie dotyka tej miny, nie wyciąga jej na wierzch, jej nie rozbraja, powoduje tylko to, jest ukojeniem na chwilę jak znowu na te pole wejdziesz, bo ten temat się sam w życiu pojawi. Wcześniej czy później pojawia się prawdziwe pragnienie miłości, a każdy ma prawo się ujawnić. Czy później będziesz się potykał o tą samą minę ta przez całe swoje życie? I jak ten wykrywacz metali piszczy? A Ty zakładasz słuchawki, żeby go nie słyszeć? To nie rozwiązuje problemu. Dlatego medytacja nie zmienia twoich wierzeń. Medytacja w danej chwili ukojenie, bo po prostu założysz słuchawki, będziesz słyszał mniej piszczący wykrywacz metali, ale nie możesz bez medytacji do końca życia, ani może być medytacji przez cały czas. Więc kiedyś te medytacje jak już jesteś musisz zdjąć jakie zdejmiesz i nie jesteś na tym polu minowym, którym byłeś to wszystko jest ok. Ale na to pole kiedyś wrócisz. Bo widzisz, twoja droga do miłości jest przez to pole. Twoja droga do miłości prowadzi przez to pole, czyli to pole minowe jest na drodze do spełnienia tego prawdziwego pragnienia, którym? Którym? Które masz w sobie, które woła. Więc. Szybciej rozbroić te miny. Im szybciej pozbędziesz się tego nieprawdziwego wierzenia, tej nieprawdziwej konkluzji, tego negatywnego programu, tym szybciej dotrzesz do miłości.


00:45:56.184

Ale pamiętaj, że miłość, że prawdziwa miłość zawsze jest w tobie, że nie potrzebujesz jej od innych ludzi. Więc tak naprawdę, jak tylko słowa, pokochasz siebie, bo to trochę mylące. Ale jak doświadczysz miłości, którą oferuje Ci Twoje NLP, to ludzie się w kolejce będą ustawiać chcąc Ciebie kochać. Bo nie ma, nie ma nic bardziej. Nie ma nic bardziej inspirującego w tym życiu niż osoba, która stoi w centrum swojego istnienia i osoba, która też jest w centrum swojego istnienia tylko doceni to gdzie jesteś. Ale radość jaka płynie z Waszych interakcji jest nie do opisania. Reasumując uwalnianie emocji czy uczuć jest jest chwilowe. To jest zakładanie słuchawek. To jest nie dotyka sedna problemu. Ty musisz rozbroić minę, żeby zmienić w tym swoim tym swoim temacie, w którym jest problem. I teraz jak to minę rozbroić? To nie uwolnisz się od uczucia, tylko zmienisz to jak się czujesz w tym temacie. Dla mnie to słowo uwolnić od uczucia. Naprawdę. Więcej mąci wodę niż niesie, niż klaruje. Nie możesz przestać czuć. Wszyscy jesteśmy wibracje innymi istotami. Wibracja, emocja, slash, uczucie to jest samo. To są dwie strony tego samego medalu. Dopóki oddychasz, dopóki żyjesz, nie możesz przestać czuć. Więc poczucie nie jest problem. Uczucie jest tylko informacją, które wskazuje Ci, gdzie jest potencjalny problem. Bo jak uczucie jest pozytywne i czujesz się fajnie, to nie ma problemu. Jak czujesz się niefajnie to to ten wykrywacz metali piszczy i jak on piszczy to Ci mówi gdzie jest mine i dopóki nie bronisz nie możesz uciszyć wykrywacza metali na dłużej. Po przerwie pochylimy się nad prawem założenia Godarda, bo jest to jeden z waszych 21. Jak? Jak masz pomysły, Jak masz jakieś tematy, na których możemy siebie? Jak chcę zasugerować jakiś temat główny, czy chcę zasugerować temat główny kolejnego odcinka?


Speaker 2 00:48:36.234

Wejdź na stronę Adam Aleksander org i tam w formularzu Włącz się znajdziesz 3 różne formularze. Możesz zasugerować recenzje, jakieś metody, techniki. Możesz zacząć temat główny programu i możesz również podzielić się swoją historią. Tak bardzo nas inspiruje jak historia prawdziwych ludzi. Po przerwie zajmiemy się recenzją. Rozkminić o co chodzi w takie założenie nabiera Godarda i jak to się ma do Ciebie? Kim jesteś, jesteś i kto kreuje rzeczywistość. PO prawo. Założenia i prawo przyciągania są ze sobą zbieżne, ale lekko się różnią. Do zobaczenia.


Comentarios


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page