top of page

3.4 Neville Goddard. Prawo założenia a prawo przyciągania. | Adam Alexander Show

Zapis rozmowy:


Zanim przejdziemy do rozłożenia na czynniki pierwsze założenia, to kilka słów o kontakcie Godard. Urodził się w 1905 roku, więc to jak on patrzy na świat jest trochę inaczej. Wygląda trochę inaczej niż dzisiaj i zmarł w 72 5 lat przed tym, zanim ja się urodziłem. Jego głównym zwierzęciem jest to, która się absolutnie zgadzam, że Biblia, o czym mówiliśmy dziś na początku programu, czyli Biblia, jest pełna mądrości jak się czyta i czy patrzy na nią z innej perspektywy. Że jak Ty patrzysz na Biblię jako historyczną książkę, która zapisuje chronologię różnych wydarzeń, patrzysz to jako taką mapę ludzkiej świadomości, że grzebie się Biblię i zapisany jest instrukcja tak naprawdę obsługi człowieka, że Biblia pokazuje ci, wskazuje ci na twoją boskość. I kto wierzył, że Bóg to nie jest coś na zewnątrz ciebie, Do czego musisz się modlić? Bóg jest tobą i każdym innym człowiekiem. My jesteśmy fizyczną manifestacją Boga i w tym sensie, że jakiekolwiek zwracanie się na zewnątrz siebie w tym sensie jest bez sensu. Że niebo to obiecana ziemia, który mówi Biblia jest dostępna dla ciebie tu i teraz, w tym życiu. I to, jak nie poczujesz tej swojej polskości, jak nie osiągniesz tej świadomości Jezusa w trakcie tego życia, kiedy musisz narodzić się na nowo, na nowo, na nowo, aż się budzisz i w jego prawie z założenia, które jest bardzo być związane, bardzo blisko związane z Prawem przyciągania jest jest. Głównym założeniem prawa założenia jest to, że Ty musisz się poczuć. Założyć, że to coś już masz. Cokolwiek by nie było z tym twoim pragnieniem, żeby doświadczyć manifestacji, Ty musisz założyć, że to czego pragniesz, już masz. Bo to jak założysz, że to czego pragniesz już masz, to zmienisz to. Zmieni się to. Jak się czujesz w tym temacie odnośnie tej manifestacji. To jak się czujesz zmieni to.


00:52:15.561

Gdzie jest Twój? Twoje wibracje, ten wibracyjny punkt przyciągania. Więc przyciąganie to tak naprawdę jest mechanizm. Czy to jest mechanizm, który obrazuje proces powstawania manifestacji? Natomiast w prawie założenia skupiamy się na samym efekcie. Prawa przyciągania, czyli prawo założenia, będzie konsekwencją. Czy założenie będzie konsekwencją prawa przyciągania, czy jedno z drugim się wiąże? Ale w założeniu skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, że zakładam, że mam i czuję się tak, jakbym miał cały ten mechanizm ze zmian. Swoje wierzenia, swoje odczucia na wibracjach, momentum, wszystko to jest nieistotne. To wszystko. Widzisz, to znowu dochodzimy do tego, do tego, do tych konkluzji, że naprawdę Ty nie musisz wiedzieć, jak działa silnik w samochodzie, żeby nim jechać. Więc tutaj to prawo założenia Ty siedzisz, wciskasz pedał i jedziesz, prawie ściągałem. Tłumaczy ci jak to się dzieje, że ten twój samochód w ogóle jest w ruchu. Tak więc ale wszystko się skupia na manifestacji i zanim przejdziemy dalej, chyba wywoła w. Wywołała się nieproszona, rozwiązała się, ciekawa, wywiązała, wywiązała się ciekawa. Bo zanim przejdziemy dalej, to chciałem Ci zauważyć, że chciałem. Zanim przejdziemy dalej, chciałem też zdefiniować czym jest manifestacja, bo w zeszłym tygodniu na grupie Moja grupa na Facebooku. Jak nie zapraszam, dołącz! Link znajdziesz w opisie poniżej. Do mojego. I tam wdarła się dyskusja o tym czym jest manifestacja i co jest bardzo istotne, żeby naprawdę być precyzyjnym w tym temacie. Jeżeli Ty masz pieniądze i idziesz do dealera samochodowego i kupujesz samochód, który jest dostępny do sprzedaży, to to nie jest manifestacja. Jeżeli masz pieniądze i idziesz kupić samochód, a samochód się wyprzedał, już nie jest w produkcji. Ale nagle się okazuje, że gdzieś tam skądś ktoś wyciągnął, ktoś tam się zrezygnował itd. To jest manifestacja. Krótko mówiąc, w manifestacji musi być element, który jest poza twoją kontrolą.


00:54:44.321

Jak ja teraz pójdę do kuchni i zrobię sobie herbatę, zakładając, że mam herbatę, że mam mleko w Londynie, że mam Elek, że mam elektryczny czajnik, wodę i prąd, to ja mogę z tych wszystkich elementów zrobić herbatę. Tylko to nie jest manifestacja, bo wszystko tutaj w tym temacie jest, w mojej kontroli jest dostępne. Więc manifestacji musi być ten element, który jest poza twoją kontrolą. Musi być ten element magii, musi być. Ten element spadło mi z nieba. Jak ja dostałem pracę jako kierowca pociągu w londyńskim metrze w 2016 roku, to to jest piękny przykład manifestacji, bo to było moim pragnieniem. Pięć lat wcześniej zapomniałem całkiem o nim i się zamanifestować, ale w tym sensie jest to manifestacja, że to, że dostałem pracę, nie zależało ode mnie. Oczywiście musiałem pieniądze aplikować, różne testy on line, potem dwa dni testów w klasie i tak dalej. Rozmowa kwalifikacyjna, gdzie musiałem przez te elementy wszystkie przejść, ale sama decyzja, że dostałem pracę ja czy nie, nie zależy ode mnie. Jest to poza moją kontrolą, więc jest to manifestacja, a w całej tej historii jak ją znasz, to wiesz, że cała magia, że wszystko się zaczęło od tego niewinnego impulsu. Włącz radio, bo to w tej sekundzie jak włączyłem radio, usłyszałem Boris Johnson mówił, że będą rekrutować przede mna. Historia jest nieistotna. Ważne jest to, że manifestacja musi być poza twoją kontrolą. Jak coś jest w Twojej kontroli, jak idziesz do Magnata, kupujesz Happy Meal. To nie jest manifestacja w sprawie założenia. Musisz założyć, że to już masz I to jest dużo łatwiej powiedzieć, dużo trudniej wprowadzić w życie. Nie wyobrazić sobie, że masz. Ty musisz założyć, że to masz, bo jak już coś masz to. A to już nie jest to Twoim pragnieniem, czyli nie pragniesz już się tym cieszyć.


00:56:58.011

Czyli jak? Chociaż nie wiem jak. Jak szukasz partnera życiowego i na Tinderze jesteś i w lewo i w prawo. Jak Ty zakładasz, że już masz partnera, to nie ma Ciebie na Tinderze, nie robisz w lewo i w prawo, nie szukasz randki, bo Ty już jesteś w związku, więc zachowujesz się inaczej. I to jest największy jakby tutaj przeszkoda. Ty musisz zachowywać się tak, jakbyś już był w związku. Czyli wszystko to, co robisz jako singiel wypada za okno. Ty musisz założyć, że Ty jesteś w związku i tam schemat tego wideo ostatnio temat i tam chyba Bill Godard sam to był chyba jego wykład. Mówił na przykład, że on. On był sam osobiście chyba z przyjaciółmi. Przyjaciele go chyba w Nowym Jorku odwiedzali na tydzień i bardzo ich było, że chcą w tym tygodniu zobaczyć konkretną operę. Jego bilety przydały się pół roku wcześniej. Ale on się nie poddał w tym temacie, tylko pragnienia. Zawsze do tego szedł, do tego, do tego Hollywood, do tego, do tego, do tego Opery House z założeniem, że on ma bilet, nawet nie, że ma bilet, bo ustawił się w kolejce do kasy. On założył, że może kupić bilet, że ma pieniądze na bilet i że bilet jest dla niego dostępny, że jest na niego bilet i na niego czeka, mimo że wszystkie bilety się wyprzedały sześć miesięcy wcześniej. I to jest takie chore, takie trochę jak dworcowy, kolejowy, taki tam jest kilka okienek, kolejka i on stoi w jednej kolejce i stoi. I oczywiście on się porusza, obserwuje inne kolejki itd. I dostaje impuls zmień tą kolejkę do tamtej i nie kwestionując tego impulsu idzie za nim i przechodzi z kolejki 1 do kolejki 3. Jak jest drugą osobą w kolejce mężczyzna przed nim kupuje bilet na jakiś inny, w jakiś inny na jakąś inną operę, dlatego, że ta którą chciał się zapytać i płaci za to za tą operę i bierze bilet i wychodzi.


00:59:13.291

Jak już jestem w drzwiach, ten pan kasjer patrzy na tą nie wiem, monetę, na ten jak jest mały banknot i i patrzę zamiast 10 dolarów czyli 2 po 10 dostał jednego dolara czyli 2 banknoty po 1. Czyli generalnie klient mu zapłacił 18 dolarów za za mało. I Godard to zauważył, bo był drugi w kolejce i krzyknął do tamtego Ej, chodź tutaj! Może rzeczywiście, może bardziej kulturalnie i może w inny sposób, Ale tamten klient wrócił i zaczęła się dyskusja między klientem a kasjerem, kto komu dał, ile pieniędzy. I Godard tutaj się włącza w dyskusję i upiera się przy tym na tysiąc procent, że oni zapłacili 2 dolary zamiast 20. Krótko mówiąc, Godard w tej sytuacji jakby uratował skórę kasjerów i uratował skórę kasjera. Dlatego, że jakby brakowało w kasie pieniędzy, to kasa musiałby zapłacić. Więc ten klient w końcu się poddał, bo to był oczywiście próba oszustwa. Poddał się, zapłacił całą resztę czy bilety nie istotne. I tak ten problem się rozwiązał i kasjer poczuł ulgę. I jak przyszedł i jak się kasy zapytał W czym mogę panu pomóc to gada odpowiedział 3 bilety na ten spektakl z tego i tego dnia, mimo że 6 miesięcy temu się wyprzedały. Pan gdzieś tam zagląda w głębszym szufladę zajrzał, wyciągnął 3 bilety, Godard zapłacił i kupił bilety, na które były nie do kupienia. Okazuje się, że tam zawsze jakaś pula biletów jest trzymana dla VIP ów. On VIP nie był, ale w całej tej sytuacji on ma dług wdzięczności od kasjera. Tylko zobacz, cała ta sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby Godard nie posłuchał tego impulsu, który wysyła ci nr B, mówiąc ci idź do tej i do tej kolejki po twój nr, bo wie, że. To gdzie jest? Czy Twój trening jest w rozmowie komunikacji ze wszystkimi innymi kręgami? Każde wydarzenie ma swoje momentum, więc niech będzie, że w tej kolejce jest taka osoba.


01:01:36.101

Takie ma plany i takie ma i takie ma. To jakie ma plany i nie wie jak się potoczy. Pamiętajmy, że że nikt nie ma woli nad Tobą. Oczywiście kasjer przecież mógł też sprzedać, ale momentum tego wydarzenia czy prawdopodobieństwo tego wydarzenia jest dużo większe tam niż gdziekolwiek indziej? Też piękna kasjerka wie jaką ma osobowość, wie to wszystko jest znane. Momentum jest wszystko. Momentum wszystkiego jest, więc nie wydarzyło się. Nic takiego się nie wydarzyło, gdy A nie poczuł. Gdyby Godard nie poczuł tego impulsu i go nie posłuchał. Ale żeby ten impuls w ogóle otrzymać? On do tego teatru, do Opery House, przyszedł z założeniem, że ten bilet jest do kupienia dla niego. I to założenie, to brak jakichkolwiek wątpliwości w tym temacie, postawiło go w wysokiej wibracji. Jak jesteś w wyższej wibracji, jesteś bliżej swojego Inner Bank. Potrafisz go łatwiej usłyszeć. Więc ten impuls przyszedł, ten impuls, by do ciebie nie przyszedł. Jak ty byś był pełen zwątpienia. Jak ty byś stał w tej kolejce. Przyszedł z przeczuciem czy poczuciem, że marnujesz swój czas? Przecież nie ma tych biletów, a nawet może nawet źle powiedziałeś. Ten impuls by do ciebie przyszedł. Ty byś go nie usłyszał. Ty byś nie poszedł. Twój bank zawsze właśnie w swoich pragnień nawet aktywnie wątpisz. Ale żeby ten impuls usłyszeć i nawet jeszcze ważniejszy, jeszcze ważniejsze za nim pójść, to musisz być w wysokiej wibracji. Ty musisz być optymistą. Ty musisz wierzyć, a nawet zauważyć, że już masz. I na tym, i na tym polega prawo założenia. Oczywiście absolutnie cudowna. Ja tu intelektualnie nie mam żadnego problemu z prawem. Założenie jest tego dużo. Inny problem jak to wszystko w praktyce? Więc. Ale w praktyce, jak to wszystko praktyka czyni mistrza. Więc przede wszystkim nic Ciebie nie kosztuje bycie optymistą.


01:03:55.391

Jak do tego papierka wejdziesz dzisiaj z założeniem, że masz ten bilet i nawet jak dzisiaj by nikogo nie kupił, to nie znaczy, że ten bilet jakby się nie manifestuje. Jest kilkanaście innych sytuacji, kilkanaście innych dróg tego biletu do Ciebie. Więc krótko mówiąc do czego zmierzam, Że bycie wibracji Ciebie nic nie kosztuje. Bycie optymistą, bycie przekonanym, że świat naprawdę, że wszechświat się mną opiekuje. To może jest złe słowo, że wszechświat nie ma woli, ale że wszechświat opiera się na nie dyskryminujących, nie dyskryminujących mechanizmach. Krótko mówiąc, manifestuje się to, w co wierzysz i jak wierzysz, że jest do ciebie dostępny bilet, to jest ci w dostępny bilet. Jak wierzysz, że nie ma szans to nie ma szans. Ty zawsze, ale to zawsze masz rację i w prawie założenia to jest jakby skupienie się na tej bardzo pozytywnej na końcu skali swoich pragnieniach. Bo też jak założysz, że nie ma prawa w tym wszechświecie, które działa tylko w jedną stronę, nie ma prawa, tylko działa tylko na pragnienia, a nie działa na nas martwienie. Więc jak założysz, że nie wiem, że jak pojedziesz na wakacje do jakiegoś niebezpiecznego kraju coś Ci się stanie, to coś Ci się stanie. Żeby nie patrzeć na prawo przyciągania i na prawo założenia jako coś, jako studnie bez dna. Gdzie tam, tylko same złoto z niej się wylewa. Mechanizmy, które działają za kotarą fizyczności są nie dyskryminujące i dostępne dla wszystkich, ale we wszystkich tematach. Więc jak Ty masz, jak czegoś się obawiasz, o coś się martwisz, to też to manifestuje. Więc jeśli odrzuca się życie i bać się czegoś negatywnego, bo tu nie o to chodzi, chodzi o to, żeby A. Zrozumieć, kim naprawdę jesteś. Seria Przebudzenie zrozumieć, że jesteś wibracyjny istotą i tutaj za chwilę pracuję nad nad serią o wibracji.


01:06:06.714

To będzie pierwsza seria w ramach praktyki. Zrozumieć od czego zależy twoja wibracja, jak ty możesz ją podnieść i im wyższa tym będziesz bliżej swojego Inner Pink i bliżej perspektywy swojego Inner Pink. Nie tylko będziesz się fajniej czuł, ale zobaczysz jak się zmieni Twoje życie. To to jak Ty postrzegasz swoje życie i w ogóle żyć. Świat wokół Ciebie jest najbardziej kluczowe. Więc wszechświat zawsze Ci udowodni, że masz rację. Więc absolutnie prawo założenia RAM nie ma sensu. Absolutnie intelektualnie. Jednym z zarzutów natomiast praktycznie jest to dużo trudne. Bo tu nie chodzi o wyobrażanie sobie. Tu nie chodzi o wizualizację. Ty się musisz zachowywać tak, jak już byś miał, więc znajdź jakiś temat, w którym naprawdę chcesz i załóżmy, że już masz. Tylko nie możesz założyć, że widzisz jak człowiek. Jak już założysz, że już ma to a nie pragnie tego, nie jest niecierpliwy, nie szuka tego. Przychodzi i ma. W sensie jak np. pragniesz samochodu, to zachowuje się inaczej niż jak już nie myślisz. Jak samochód staje się dla Ciebie normalnością, staje się narzędziem w Twoim, w Twoim codziennym życiu. Ty w ogóle nie myślisz, Ty w ogóle o nim nie myślisz. Nie wizualizuje sobie samochodu, który masz Ty. Wychodzisz i oczekujesz, że tam jest lub też oczekuje, że tam jest, że nic go jeszcze nie ukradł. W tym sensie, że jak ktoś się boi, że coś ukradnie, to to też jest założenie. Więc co to jest? To jest trudne. Trudniejsze może tak niż wizualizacje, ale wszystko cię sprowadza do wysokiej wibracji, do otrzymywania i pójścia za impulsami od twojego inner pink. I pamiętaj, że nic nigdy nie jest niemożliwe, ale nic się z tego się nie dzieje. Jak jesteś cierpliwy, zmaga się, jesteś sfrustrowany. Magia się dzieje, jak wątpisz w siebie. A ta pewność siebie, taka charyzma.


Speaker 2 01:08:17.091

Przychodzisz. Jedynym źródłem jest to, że musisz zrozumieć kim jesteś, po co tutaj jesteś i kto kreuje całą rzeczywistość. To tyle. Na tyle Kochani. Do zobaczenia w kolejnym odcinku. To tyle.


Comments


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page