top of page

4.4 Rozkminiamy afirmacje na kanale Sekwencja zmian. | Adam Alexander Show


Zapis rozmowy:


Speaker 2 00:11:53.240

Kolejnym materiałem T. Zwrócił moją uwagę w tym tygodniu jest odcinek Klaudii Kinga pod tytułem Jak uwolnić się od myśli. I zanim powiem Ci jak uwolnić się od myśli, a nawet, że nie da się uwolnić od myśli, to zobaczmy co prawie mówi w tym odcinku.


Speaker 4 00:12:13.163

Część z nas w pewnym momencie życia zaczyna także zauważać, że jesteśmy prowadzeni przez iluzje naszego umysłu. Wolność to tak naprawdę wyzwolenie się z mechanizmów umysłu.


Speaker 2 00:12:28.310

Nie można uwolnić się z mechanizmów umysłu. Wyobraź sobie życie bez umysłu. Umysł jest absolutnie fantastyczny. Jakbyś nie miał umysłu, to byś nie mógł funkcjonować. W sensie umysł pozwala Ci na automatyczne, nieświadome podejmowanie decyzji w różnych sytuacjach, w każdej sekundzie twojego życia, opierając się na zapisanych wcześniej wzorcach i programach. Ten sam mechanizm umysłu jest absolutnie kluczowe do swojego życia, rozwoju wszystkiego, więc w mechanizmie nie jest problem. Problem jest w programie zapisanym w danej sytuacji czy w programie Wolność Trafność, ale w odniesieniu do danej sytuacji. Ale program zawsze możesz zmienić. Zobaczmy co mówi.


Speaker 4 00:13:23.033

Kreatywna natura umysłu jest taka, że codziennie przychodzą. Pozytywne i negatywne emocje. Pozytywne, chociaż nie mówi się negatywne emocje, bardziej przykre czy umierające pozytywne negatywne myśli. I one z pewnością mają jakiś powód, jakiś coś jest zaczątkiem, coś jest przyczyną. Witam, Mam problem z tym, że emocje do Ciebie nie przychodzą. Emocje to nie jest coś co do Ciebie przychodzi. Emocje. Ty wzbudzasz emocje w sobie, one się zdradzają w Tobie. I zrozumienie procesu od emocji. Może inaczej zrobienie, zrozumienie procesu od obserwacji, percepcji, konkluzji, emocji i uczucia jest absolutnie kluczowym. Jak chcesz zmienić ten program w swoim umyśle? Bo to, że przychodzą w cudzysłowie, bo nie przychodzą, to, że wzbudzasz emocje negatywne i pozytywne to nie jest natura umysłu. Umysł nie decyduje, jaką ty odczujesz w tej chwili. Emocje. Umysł nie ma własnej woli. To jesteś ty, więc umysł nie może wybrać jaki jest jego program. To Ty programujesz swój umysł w 99 procentach. Wszystkie te programy są oczywiście zapisane tam nieświadomie, przez całe swoje życie, od pierwszego oddechu. Natomiast Ty świadomie możesz je zmienić. Zmieniając program zmienisz myśl, zmieniając myśli, zmienisz emocje, zmieniając emocje zmienisz uczucie. I wydaje mi się, że w całym tym przebudzeniu, w duchowym świecie czy przestrzeni naprawdę brakuje zrozumienia. Co tak naprawdę jest powodem tego, jak my się czujemy. Dlatego dziś głównym tematem tego programu będzie źródło uczuć, czyli ten proces od obserwacji do uczucia. Bo jak zrozumieć ten proces? Zobaczysz, na jak wielu jego czy jak niewielu jego etapach naprawdę masz kontrolę. Jak usiądziesz i się zrelaksuje i oddychasz, wszystko jest fajnie. Poczujesz się lepiej w danym momencie. Natomiast to nie zmieni Twojego programu. Jak będziesz takiej samej sytuacji. Po raz kolejny Twój umysł uruchomi ten sam program, który jest w Tobie dzisiaj. Dlatego, że przez oddech tego nie zmieniasz. Przestań się wyciszać. Oczywiście w w medytacji, w wyciszeniu Ty możesz dostrzec ten program i Ty możesz łatwiej stwierdzić, że on Ci już służy. I w tym sensie, że On już nie jest dla ciebie prawdziwy, bo twój umysł nie jest w stanie rozpoznać, który program dla ciebie jest możliwy.


Speaker 2 00:16:28.431

Prawdziwy, który nie. Twój umysł wraca do ostatniego programu w tym temacie, jakiego użyłeś. Jak ty w czasie swojego rozwoju duchowego dochodzisz do różnych nowych konkluzji. Więc to Ty musisz świadomie to negatywne wierzenie za negatywny ten negatywny program wyciągnąć go nabierz z nieświadomości do świadomości i go zmienić, zapisać na nowo. Może się go w ogóle pozbyć, bo jakiś program musisz. Jakiegoś programu musisz użyć w danej sytuacji, ale możesz go zapisać na nowo.


Speaker 4 00:17:03.920

Żeby pokazać, że nie jesteśmy w stanie odciąć się od przeszłości, nie dopuszczając do siebie tego, co nas woła po to, żeby uwolnić w końcu to, bo nie jesteśmy w stanie uwolnić niczego, jeśli nie będziemy gotowi tego poczuć. Po prostu. I tu jest fundamentalna moja niezgoda z całym tym stwierdzeniem. Twoja przeszłość to skąd przychodzisz? Czasy kiedyś przeżyłeś. Czy to są egzaltacja, czy to są traumy? To nigdy nie stoi na przeszkodzie do tego, co cię woła, a woła cię zawsze. Mówiliśmy w serii albo szczęście, albo prawda, że każde twoje prawdziwe pragnienie woła cię cały czas. Czy ty pójdziesz, czy nie pójdziesz? Ona cię zawsze woła i twój Inner Pink zawsze cię wysyła. To może złe słowo, bo nie ma nad tobą woli, ale zawsze ci przesyła impulsy i instrukcje, gdzie skręcić, gdzie pójść, o której, gdzie być, żeby być bliżej swojego pragnienia. I jak skręcisz albo nie posłuchasz, źle skręcisz, to przyjdź tą drogę na nowo i zawsze Cię woła. Więc wołanie Twoje wołanie w życiu, to co naprawdę chcesz robić, to co naprawdę, czego naprawdę pragniesz. Ono zawsze woła i to skąd przychodzisz, gdzie jesteś. Naprawdę. Nie ma znaczenia, czy może skąd przychodzisz, w sensie jaką drogę przebyć do tej pory. Naprawdę nie ma znaczenia, czy masz lat 53, 53, nawet 80. Zawsze możesz być szczęśliwy, bo zawsze możesz. Zawsze możesz zatrzymać się i decydować. A teraz idę w stronę swojego prawdziwego pragnienia. Więc przeszłość nie jest problemem, chyba że zrobimy z niej problem. Więc jak? Przekonamy się. Że tamto wydarzenie hamuje mnie przed tym, czy mamy negatywny program, który który powielamy w swoim życiu, które nam nie służy. Tylko to nie jest przeszłość, negatywny program. On jest, a nie jest on zapisany w przeszłości. Ale dzisiaj używasz tego, dzisiaj używasz i ty dziś możesz napisać nowy. Więc naprawdę przeszłość nigdy nie jest problemem. Oczywiście to, skąd przychodzimy, ma wpływ na to, co przeżyliśmy, ma wpływ na to, ma na to nasza, twojego umysłu.


Speaker 2 00:19:45.081

Natomiast nigdy ta moc jest zawsze z nami i cała moc jest zawsze w danej chwili, w danej sekundzie. Przeszłość nigdy nie powinna być wymówką, chyba że zrobimy z niej wymówkę. Ale żeby było jasne to co nas woła, to co przeżyliśmy w przeszłości, nigdy nie stoi na przeszkodzie do tego, co nazwałam.


Speaker 4 00:20:03.950

I teraz mamy dwa podejścia, jeśli chodzi o rozwój. Jeśli chodzi o podejście do siebie, podejście bardziej związane z terapią różnej maści, terapią i psychoterapią, zbliżeniem się emocjonalnym do siebie. Czyli podejście to polega na tym, aby doprowadzić siebie do odczucia tego, co chce być w nas, co chce się uwolnić. Jeśli pójdziemy głębiej, bardziej w terapie, to będziemy się uczyć tego, jak te emocje zacząć na nowo czuć. Po co? Po to, żeby je uwolnić. I problem polega być może na tym, że wiele z nas już jest na tej ścieżce, że na nowo uczymy się czuć emocje, ale jeszcze nie potrafimy ich uwalniać.


Speaker 2 00:20:53.690

Wiecie co, Ja myślę o uwalnianiu emocji w ogóle. Dla mnie uwalnianie emocji, uwalnianie to jest takie naprawdę niefajne słowo, bo żeby coś uwolnić, to musi być uwięzione. Emocje nie są uwięzione w Twoim ciele. Emocje odczuwasz w danej sekundzie, w danym momencie, w danym doświadczeniu, jak coś przeżywasz. Więc emocje nigdy nie są problemem. Emocje są automatyczne, nigdy nie są problemem. To jak my się czujemy może być problemem, ale nasze uczucie by nie jest jakby uwięzione w naszym ciele i się pojawia. To znowu to jest program w umyśle, który w danej sytuacji nawet doświadczamy jej czy nawet o niej myślimy. Uruchamia się ten program zapisany w naszym umyśle. Umysł nie decyduje o tym programie. To jest automatyczny proces, ale to my zapisaliśmy ten program. I tutaj Claudia używa przykładu mężczyzny jako problemu.


Speaker 4 00:21:50.870

50 letni mężczyzna niesie traumy z dzieciństwa związaną z rozwodem rodziców. Odczuł wtedy osamotnienie, rozczarowanie, smutek, separację, rozbicie, ale jako dziecko nie potrafił tego udźwignąć, więc wszystkie te emocje stłumił. To powoduje, że na poziomie podświadomym prowokuje w swoim życiu sytuacje, aby poczuć to na nowo. Podświadomość nie zna czasu. Ona po prostu trzyma w sobie stłumione emocje i za wszelką cenę chce je uwolnić. Ten mężczyzna trzy razy się żeni. Po trzecim rozwodzie czuje się znowu osamotniony, rozczarowany, zraniony. I nie widzi, że powtarza ten sam schemat, bo małe dziecko w nim zostało zauważone. Emocje po raz kolejny zostały stłumione i facet ma pretensje do świata. Wykształcają w sobie przekonanie, że kobiety są złe, a on jest do niczego, bo sobie nie radzi w małżeństwie. Nie widzi, że serce siedmiolatka w nim nie zostało ukończone, dlatego nie może znaleźć miłości. Nie chodzi tylko o to, aby różnymi sztuczkami medytacji wyciszyć umysł, ale też jednocześnie iść ku temu, by nasze serce poczuło się zaopiekowana. Pamiętam ten przykład tego mężczyzny, który przeżył traumę w dzieciństwie związaną z rozwodem jego rodziców. I teraz on ma 50 lat, czyli 40 lat później. I że ta trauma powstrzymuje go przed formowaniem prawdziwego związku. I z tym nie ma problemu. To jest jakby diagnoza i rozwiązanie według Claudii. Myślę, że nie tylko Claudii, bo to nie jest chyba to nie jest taka personalna chyba opinia Claudii. Wydaje mi się, że to jest dość powszechny, jakby praktykowane wierzenie, żeby uwolnić się od tej traumy. Albo inaczej rezultatem tej traumy. Czy ta trauma Tak. Konsekwencją tej traumy jest nieświadome dążenie do przeżycia tego raz jeszcze. I w tym się w ogóle nie mogę tego w jakikolwiek sposób ułożyć, pożenić z wypracowanym światem. Dlaczego twoim pragnieniem byłoby przeżycie tej traumy na nowo? Pragnienie zawsze jest pozytywne, pragnienie zawsze daje czy przyjemność. Nikt nie chce nieprzyjemnych rzeczy w swoim życiu, więc zakładanie, że on podświadomie reżyseruje scenariusze w swoim życiu, czyli te małżeństwa, żeby przeżyć to raz jeszcze. Dla mnie to nie ma żadnego sensu i tylko po to rozumiem, żeby uwolnić to uczucie. I teraz. I skoro to jest nawet jakby to było prawdą, to dlaczego on się nie uwolnił po pierwszym małżeństwie? Dlaczego się nie uwolnił po drugim małżeństwie? Dlaczego się nie uwolnił po trzecim małżeństwie? Nie ważne ile razy ten traumę przeżyjesz, nieważne ile razy do niej wrócisz, żeby traumę wyleczyć, żeby się z niej wyleczyć. Może inaczej musisz zmienić sposób, w jaki patrzysz na to wydarzenie, czyli musisz zmienić program, który się aktywuje w Tobie, jak się na tym wydarzeniu skupiasz? Nie. Przeżyj to jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz idąc takim tropem. Naprawdę skazywać skazywali byśmy się skazywali, byśmy się na cierpienie. Jak przeżyłem coś fajnego podświadomie dążę do tego przeżycia, żeby przeżyć i uwolnić. Dla mnie to nie ma sensu.


00:25:47.254

Dla mnie to nie, dla mnie to nie. Nie przechodzi najprostszego testu zdrowego rozsądku. Twoim pragnieniem nigdy nie może być coś negatywnego, bo my chcemy uniknąć nie fajnego i chcemy iść w stronę fajnego, więc doła na zawsze Fajne. Twój Pink skupia się zawsze na Twoim prawdziwym pragnienie, czyli jest fajne, czyli małżeństwo i tak dalej, i tak dalej. Decyzja jest pragnieniem. Jest ta miłość, ten związek, to małżeństwo. Zanim przejdę do głównego tematu tego odcinka, może podsumuję cały materiał. Przede wszystkim jak uwolnić umysł od myśli, Jeśli nie, możesz uwolnić umysł od myśli. Dlatego sam dobór tych słów już tak dużo w głowie miesza. Umysł to jest przepiękne narzędzie, które pozwala Ci w 95 procentach żyć nieświadomie, co jest błogosławieństwem, a nie przekleństwem. Co naprawdę Ci w 99 procentach? Twoje programy zapisane w umyśle ci służą. Jak w dzieciństwie oparzyć się gorącą wodą, to programujesz nowy program, który mówi gorący nie dotykaj! I to ci służy. Jest ten jeden, może dwa procent programów w swojej świadomości, w twoim umyśle, które ci nie służą. I zaraz tego skupimy. Co z nimi zrobić? Ale to uczucia ciepło pokazują te programy. Ale uczucie nigdy nie jest problemem. Uczucie naprawdę jest papierkiem lakmusowym. Uczucie to jest trochę jak piękne, ale tak jak kocham swoje uczucie. To jest jak jak wykrywacz metali. A, a problem to jest mina, którą on pozwala wykryć. Więc jak używasz tego wykrywacza metali to ja zaczynam więc bardziej piszczeć. Czyli zaczyna się naprawdę liczyć. Fajnie w tym temacie. To kto Ci mówi, że tam gdzieś zakopana w ziemi w twojej podświadomości jest ukryta mina? Tylko widzisz pukanie o głaskanie tego wykrywacza metali, wyjęcie z niego baterii żeby przestał piszczeć nic nie robi z tą miną, którą on właśnie wykrył. Więc uczucie nigdy nie jest problemem. Uczucie jest.


00:28:13.171

Jest. Jest informacją, która wskazuje Ci prawdziwy problem. Więc dopóki nie kopiesz nie wykopie z tej miny na bezpośrednio. Dopóki jej nie rozbroić to tam zawsze będzie problem. Za każdym razem jak przyjdziesz do metali na tą minę czy na ten temat zawsze będzie piszczał. Więc ukojenie uczucia jakby nie rozwiązuje, nie dotyka w ogóle sedna problemu. Więc nie możesz uwolnić umysłu od myśli, bo umysł w umysł. Rolą umysłu jest generowanie myśli, ale one generowane są z wierzeń, które ty masz w tym umyśle. Mówiliśmy o tym już wiele razy, że to jest twój umysł i to, co ty do niego włożysz, to coś, czym ty go nakarmisz. Na to masz absolutny wpływ, tylko karmisz go od pierwszego oddechu, od pierwszego posiłku w swoim życiu. Więc on jest tam zapełniony. Umysłu nie da się opróżnić. Umysł nie jest więźniem, nie trzeba go od niczego uwalniać. Umysł jest zbiorem wszystkich twoich wierzeń. 99% twoich wierzeń, przekonań Ci służy, a ten 1%, który ci nie służy to użyj swoich uczuć jako wykrywacza metali po to, żeby go zidentyfikować, stwierdzić jak mi nie służy. Wziąć ten program do odpoczywania. To jest negatywny program i zrobić z niego zapisać go na nowo i ten nowy pozytywny program do swojego umysłu wrzucić tam, gdzie będą dwa, bo to jest kwestia momentum. Też tak. Im więcej się na nowym programie skupisz, tym szersze, tym większego momentum. I z czasem taki przyjdzie moment, że ten program w ogóle przestanie dla Ciebie istnieć. Zniknie tam w dżungli kodów Twojego umysłu, a zaczniesz operować w tym temacie na tym nowym nowym programie. I jak przyjdziesz z tym wykrywaczem metali na ten temat to on przestanie piszczeć i wtedy jesteś uwolniony od tego, od tej traumy. Natomiast to uczucie jest tylko wskaźnikiem, który pokazuje Ci jest problem, Ty musisz zmienić problem. Więc po przerwie przejdziemy do tematu głównego Skąd się biorą uczucia?


Speaker 2 00:30:37.281

Zrozum proces ich powstawania i zobaczysz, gdzie leży prawdziwa potęga, gdzie leży twoja moc.


Commentaires


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page