top of page

6. Prawo przyciągania działa wyłącznie na poziomie wibracji.

Prawo przyciągania działa zawsze i wszędzie, nie ma od niego wyjątku, wszyscy jesteśmy jego podmiotem i przedmiotem.


Prawo przyciągania jest bardzo istotnym prawem w tym wszechświecie i padło ono „ofiarą” mody. Przez to, że jest bardzo modne, bardzo popularne, jest rzadko tak naprawdę zrozumiane. Takie książki jak „Sekret” nie pomagają w zrozumieniu prawa przyciągania, nie tłumaczą mechanizmów, o jakie ono się opiera i większość ludzi po lekturze tej książki siedzi i wyobraża sobie swoje czerwone ferrari w garażu, nawet jak nie mają tego garażu jeszcze, albo robią jakieś wizualizacje, ściany marzeń itp., kompletnie nie rozumiejąc istoty pragnienia i istoty prawa przyciągania. Samo prawo przyciągania jest bardzo proste i łatwe do zrozumienia, natomiast podobnie jak ego i umysł zaczęło żyć swoim życiem i ludzie pod tym hasłem rozumieją wszystko – od pragnienia przez manifestację, od wizualizacji przez afirmację. Prawo przyciągania stało się takim hasłem przewodnim kreowania swojej rzeczywistości, a kreowanie swojej rzeczywistości to jest coś więcej, niż tylko prawo przyciągania.
W ciągu dnia skupiasz się na różnych myślach. Masz kilkadziesiąt tysięcy myśli dziennie i każda z tych myśli ma swoją częstotliwość wibracji. Są myśli o bardzo wysokiej, średniej lub niskiej wibracji. Każda z tych myśli, na której się skupiasz, ma swoją wibrację i samo prawo przyciągania nie robi nic innego, niż przyciąganie myśli na tej samej wibracji. Kiedy skupiasz swoją uwagę na myśli o konkretnej częstotliwości wibracji, pobudzasz ją tą swoją uwagą, im bardziej się na niej skupisz, tym bardziej ją pobudzasz. Im bardziej ją pobudzasz, tym bardziej ta myśl zaczyna przyciągać inne myśli na tej samej częstotliwości i w ten sposób powstaje momentum. Nawet jeśli ta myśl była na początku niewinna i miała w sobie bardzo mało skumulowanej energii, bo momentum to jest skumulowana energia, to ty skupiając się na niej przyciągasz kolejne myśli na tej samej wibracji i po pół roku myślenia o tym temacie energii skumulowanej jest ogrom.


A więc prawo przyciągania to jest mechanizm, który buduje momentum, a momentum jest kluczowe w prawie przyciągania w kwestii manifestacji. Jeżeli ty swoją uwagą pobudzasz, aktywujesz, zaczynasz rozgrzewać konkretną myśl, to im ta myśl jest bardziej energetyczna, gorąca tym bardziej przyciągasz i bardzo istotne jest to, że tutaj nie ma wyłącznika. Nikt nie jest wyłączony spod prawa przyciągania. Nie możesz się nim zmęczyć i od niego odpocząć. Ono jest jak grawitacja, dotyczy wszystkich, wszystkiego i zawsze, bez wyjątku. Więc tak naprawdę nie ma niewinnych myśli, jak jest myśl i ty się na niej skupiasz, pobudzasz ją, to to pobudzenie przyciąga inne myśli na tej samej częstotliwości, nie koniecznie identyczna myśl, ale na tej samej częstotliwości. Im częściej skupiasz się na konkretnej myśli, tym łatwiej ci się na niej skupić. Im większe momentum, im bardziej skumulowana energia tej myśli na której się skupiasz, tym łatwiej ci w nią wejść i na tym polega nawyk myślowy.


W prawie przyciągania ty niczego nie przyciągasz, to myśl pobudzona przez ciebie przyciąga. Traktowanie prawa przyciągania jako czarodziejskiej różdżki, że dotknę i mam, pomyślę i jest, jest nieporozumieniem. Wszystko, czego doświadczasz w swoim życiu, jest manifestacją prawa przyciągania. Im bardziej intensywna emocja, którą odczuwasz skupiając się na tej danej myśli, tym bardziej rozgrzewasz tą myśl, tym ona szybciej przyciąga. W naszej analogii podlewania chwastów i słoneczników w ogródku im silniejsza emocja, tym bardziej odkręcasz kran, im silniejsza emocja, tym większy strumień wody, którym podlewasz albo chwast albo słonecznik, im większy strumień wody, tym bardziej podlewasz, im bardziej podlewasz, tym szybciej budujesz to momentum danej myśli.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem prawa przyciągania jest fakt, że ty nie musisz się skupiać na tej myśli świadomie. Większość naszych myśli jest nieświadoma, jest automatyczna, jest nawykiem myślowym, a nawyk myślowy to jest nic innego niż wierzenie. Więc twoja myśl ma źródło w wierzeniu i ty skupiając się na konkretnej myśli zwiększasz momentum wierzenia z którego ta myśl wyrasta więc często jest tak, że nam się wydaje, że skupiamy się na czymś pozytywnym, często nam się wydaje, że zwiększamy momentum naszego pragnienia, a robimy dokładnie coś odwrotnego, dlatego że wszystko w tym wszechświecie jest dualne. Nie ma kija z jednym końcem i każdy koniec kija będzie miał swoje momentum, na jednym końcu kija jest manifestacja twojego pragnienia, na drugim końcu kija jest nieobecność tej manifestacji. I za każdym razem jak sprawdzasz gdzie jest ta manifestacja, jak czekasz, jak jesteś niecierpliwy, to skupiasz się na nieobecności a nie na obecności. Prawo przyciągania działa na poziomie wibracji konkretnej myśli, prawo przyciągania zwiększa momentum konkretnego wierzenia i to momentum decyduje o tym, co się manifestuje, a co nie, chociaż jest to bardziej skomplikowany proces niż tylko momentum.

Reasumując: prawo przyciągania nie robi nic innego, niż skupia, kumuluje myśli na tej samej wibracji. Jak ty poświęcasz uwagę danej myśli, to im bardziej ona jest pobudzona, zelektryzowana, tym bardziej przyciągania. Prawo przyciągania działa zawsze, wszędzie, nie ma od niego wyjątku, wszyscy jesteśmy jego podmiotem i przedmiotem. Jak ktoś mówi, że stosuje prawo przyciągania, to nie rozumie prawa przyciągania. Wszystko w tym wszechświecie jest energią, jest wibracją, ma swoje momentum i jak ma swoje momentum, to momentum to jest rezultatem prawa przyciągania. Myśli na których się skupiasz rzadko są uświadomione przez ciebie, rzadko robisz to celowo. Nawet te myśli, które wydają ci się pozytywne mogą zwiększać momentum nie tego końca kija, co byś chciał. Pamiętaj też, że twoim prawdziwym pragnieniem zawsze jest emocja. I skoro emocja jest twoim prawdziwym pragnieniem, „praktykując” prawo przyciągania skup się na emocjach, nie na konkretnych przedmiotach, skup się na tym czego ty byś rzeczywiście chciał w życiu doświadczyć.

Comments


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page