top of page

B1. Nie dolewaj oliwy do ognia. Wszystko ma swoje momentum.

Za każdym razem, kiedy poświęcasz uwagę jakiejkolwiek myśli, pozytywnej czy negatywnej, dolewasz oliwy do ognia tej emocji, którą wywołuje dana myśl.


Za każdym razem, gdy myślisz o jakimś negatywnym doświadczeniu ze swojej przeszłości dolewasz oliwy do tej lampy i płomień tego doświadczenia, który w tym przypadku będzie tą negatywną emocją będzie się palił dłużej. Tak naprawdę nie ma żadnego logicznego powodu, dla którego twoje negatywne doświadczenie z przeszłości ma wpływać na twoją emocję tu i teraz. Dzieje się tak tylko dlatego, że poświęcasz myśli o tym doświadczeniu czas i uwagę, analizujesz, roztrząsasz, obwiniasz się, rozmawiasz z innymi, krótko mówiąc dolewasz oliwy do ognia i płomień tej negatywnej emocji, której chcesz się pozbyć będzie palił się dużo dłużej. Wiedz, że mechanizm tego momentum nie jest twoim wrogiem, mechanizm ten jest tylko narzędziem i to od ciebie zależy jak tego narzędzia użyjesz. Ten sam mechanizm powoduje, że jak myślisz o swoich bardzo miłych wakacjach to czujesz się dobrze.Chcesz poczytać więcej?

Subskrybuj www.adamalexander.org, aby czytać dalej ten post.

Subskrybuj
0 komentarzy

Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną,  Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Diagnoza braku szczęścia

Najlepsze narzędzie do zdefiniowania własnej ścieżki życia, odkrycia tego co cię naprawdę kręci.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page