top of page

B83. Pragnienie nigdy nie jest źródłem cierpienia, niepójście za nim jest.
Poczucie szczęścia czy nieszczęścia jest długofalową emocją, która nie zmienia się z sekundy na sekundę. Można być w tej chwili w wysokiej wibracji, za chwilę w niższej, ale ogólnie być szczęśliwą osobą.


Jest różnica między emocją, uczuciem a nastrojem. Emocje są nieświadome. Jak zdajemy sobie sprawę z tego, co czujemy, to jest to już uczucie. Emocje odczuwamy w każdej sekundzie, gdy jesteśmy przytomni, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy. Odczuwamy je nieświadomie i automatycznie. Dopiero gdy emocja nabiera momentum i wypływa do naszej świadomości, zdajemy sobie sprawę, jak się czujemy i wtedy jest to uczucie. Jeśli to uczucie nadal podlewamy i rośnie jego momentum, to staje się ono nastrojem. Bycie szczęśliwym czy nieszczęśliwym to jest kwestia nastroju, bo nikt nie może być szczęśliwym dziś i nieszczęśliwym jutro i odwrotnie. To jest niemożliwe. Nie można przejść z depresji do euforii w jeden dzień.


Negatywne emocje nigdy nie wypływają z pragnień. To pragnienia wypływają z negatywnych emocji. Źródłem negatywnych emocji zawsze są negatywne wierzenia. Negatywne emocje są różnicą pomiędzy wibracją naszą a naszego inner being. Nasz inner being zawsze wibruje na poziomie absolutnej miłości i nigdy nawet na sekundę nie schodzi niżej.


Pragnienie nie jest źródłem cierpienia. To brak manifestacji pragnienia może, ale nie musi być źródłem cierpienia. Inner being prowadząc nas w stronę naszego pragnienia, nigdy nie prowadzi nas drogą cierpienia ani wysiłku. Jak robimy coś, co daje nam przyjemność, to robimy to z inspiracji,

a nie z motywacji. W tym nie ma wysiłku. W tym jest przyjemność.

Commenti


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page