top of page

B63. Wychodzisz ze związku przez cierpienie, czy przez pragnienie?

Wyjdź ze związku z miejsca miłości, biegnąc w kierunku tego, co cię woła, a nie uciekając przed tym, co cię nie woła.


Zerwanie nigdy nie jest łatwe. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji o opuszczeniu związku, zdecydowanie sugeruję zastosowanie „ostrego cięcia”. Oznacza to odcięcie wszelkiego kontaktu z drugą osobą, więc nie ma owijania w bawełnę, ani dawania mieszanych sygnałów, które mogą wprowadzić zamieszanie lub wydłużyć proces. Robienie tego pokazuje również szacunek i zrozumienie dla drugiej osoby, a także pomaga we własnym procesie uzdrawiania. Chociaż pozostanie przyjaciółmi może wydawać się dobrym pomysłem, często może to prowadzić do utrzymujących się więzi emocjonalnych, które mogą ciągnąć się miesiącami lub nawet dłużej – ostatecznie obciążając obie zaangażowane strony.
Jeśli masz pewność, że zerwanie jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego związku, nadszedł czas, aby przyjąć ostre podejście i wycofać się bez utrzymywania kontaktu. To może pomóc ci zresetować granice, jasno określić, czego chcesz i poczuć się upoważnionym do podejmowania decyzji. Oczywiście, jeśli istnieją jakiekolwiek utrzymujące się wątpliwości lub wahania, cofnięcie się o krok i nie zerwanie od razu, może pomóc ci uzyskać perspektywę i w pełni ocenić związek. Jeśli masz wątpliwości czy pomidor jest dojrzały to pewnie jeszcze nie jest, więc go jeszcze nie zrywaj.


To zrozumiałe, że chcesz być razem z partnerem ze względu na dziecko; jednak rozpad związku obejmuje coś więcej niż tylko związek. Jeśli nieszczęśliwy związek trwa i trwa, może stworzyć niezdrowe środowisko, w którym żaden z partnerów nie czuje się zadowolony, ani doceniony. Chociaż utrzymywanie braku kontaktu z byłym partnerem jest ważne dla uzdrowienia i umożliwienia dzieciom kontynuowania relacji z obojgiem rodziców niezależnie od okoliczności, nigdy nie wykorzystuj dzieci jako dźwigni ani przymusu w żaden sposób. Nieszczęśliwy związek nie tylko szkodzi tobie i twojemu byłemu partnerowi, ale może mieć również wpływ na dzieci, których to dotyczy. Pamiętaj, że dzieci są odporne i potrzebują dystansu do konfliktów, aby mogły sobie radzić i rozwijać się pomimo okoliczności.


Rodzice często myślą, że rozpadu związku należy unikać ze względu na negatywny wpływ, jaki może to mieć na ich dzieci. Jeśli jednak jesteś w nieszczęśliwym związku, ważne jest, aby pamiętać, że pozostawanie w takim związku dla dobra dziecka, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Twoje dziecko może odczuwać napięcie w twoim związku, co może sprawić, że poczuje się niepewnie. O wiele zdrowsze jest wycofanie się ze związku i komunikowanie się z byłym partnerem na tyle, na ile wymagają tego dzieci. Chociaż na początku może to być trudne, w miarę upływu czasu zarówno Ty, jak i Twoje dziecko odniesiecie korzyści z bardziej pozytywnego związku, wolnego od negatywności lub zobowiązań.


Pośród zawirowań w związku może być trudno zadać sobie ważne pytania - dlaczego chcę odejść? Nie jest to łatwa ścieżka, ale jest kluczowa. Bez względu na to, jak trudne może być spojrzenie do wewnątrz, istnieją potencjalne korzyści wynikające z życia na własnych warunkach. Cofnięcie się o krok, w celu oceny związku może zapewnić nieocenioną perspektywę i pomoże ci kontynuować podróż naprzód z jasnością i spokojem.


Rozważając rozpad związku, należy zadać sobie pytanie, dlaczego chcesz odejść. Pomoże ci to lepiej zrozumieć rzeczywisty powód twojej decyzji, zamiast tylko szukać praktycznych szczegółów lub porad, jak i kiedy dokonać zmiany. Przemyślenie, dlaczego chcesz odejść, może ujawnić, czy motywacja pochodzi z miejsca miłości i rozwoju, na przykład chęci poszukiwania możliwości samorozwoju, które mogą przynieść korzyści obu stronom na różne sposoby, czy też wynika to z potrzeby ucieczki od sytuacji, która stała się zbyt niekomfortowa. Podchodzenie do zakończenia relacji z tą głębszą analizą, może wzmocnić słuszność naszego wyboru i stymulować głębsze rozmowy z partnerem przed zakończeniem związku.


Kiedy związek dobiega końca, kusząca jest ucieczka od tego wszystkiego w nadziei na nowy początek. Jeśli jednak zdecydujesz się uciec, obwiniasz za niepowodzenie partnera. Jeżeli odchodzisz, to nie obwiniasz partnera tylko dochodzisz do wniosku, że to nie jest twoją preferencją, że to nie jest to, czego chcesz od związku. Różnica między jednym a drugim jest subtelna i sprowadza się od odpowiedzialności. W ucieczce jesteś ofiarą, w odejściu to ty masz kontrolę.


Łatwo jest wpaść w nastawienie ucieczki, gdy wydaje się, że problemy w związku wymknęły się spod kontroli, ale wielu zapomina, że ucieczka tak naprawdę niczego nie rozwiąże. Bez względu na to, dokąd się udasz i jakie zmiany wprowadzisz, nadal zabierasz siebie z całym swoim bagażem. W pewien sposób zerwanie z partnerem lub ucieczka w nowe miejsce może ostatecznie przynieść te same rezultaty. Uciekając, nie podejmujesz pracy nad sobą i gdzie byś nie poszedł to zabierasz siebie ze sobą, wszystkie swoje wierzenia, przekonania, schematy myślowe. Po pewnym czasie możesz mieć do czynienia z nowymi ludźmi, nowymi miejscami i stawiać czoła tym samym wyzwaniom.


Znajomość swojego „dlaczego”, jeśli chodzi o rozpad związku, może pomóc w podjęciu najlepszej decyzji i powstrzymać cię od dokonywania pochopnych wyborów. Zadawanie sobie pytania „dlaczego”, może być trudne i wymagać absolutnej szczerości, ale konieczne jest dotknięcie swoich najgłębszych przekonań i pragnień. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podejmujesz sensowne decyzje, a nie tylko gasisz jakiś pożar. Poświęcenie czasu na zastanowienie się, dlaczego chcesz zakończyć związek, może równie dobrze doprowadzić cię do zmiany życia z własnej woli, w przeciwieństwie do bycia przymuszonym przez okoliczności.


Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie "dlaczego" ustanawia solidną platformę poznania i zrozumienia twojego rozumowania, która może pomóc w poruszaniu się po trudnych decyzjach i wyborach. Dlatego ważne jest, aby poświęcić czas na refleksję i krytyczne przemyślenie, czy konkretne rozwiązanie lub odpowiedź, które przychodzą na myśl, można naprawdę uznać za najbardziej optymalne. Każda odpowiedź na pytanie "dlaczego" będzie słuszna, o ile jest ona autentyczna. Pytając „dlaczego” związek musi się zakończyć, można uzyskać jasność umysłu, która pozwoli zidentyfikować najgłębsze przekonania i wartości, co ostatecznie pomoże podejmować bardziej świadome decyzje w przyszłości. Ostatecznie, bez względu na to, jakie działania podejmiemy w przypadku rozpadu związku – ważne jest, dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej.


Zerwanie związku może być niezwykle trudną i bolesną rzeczą do przejścia, ale bez względu na to, jak trudne może się to wydawać, ważne jest, aby zawsze podchodzić do tego z miejsca miłości. Upewnij się, że opuszczasz ten związek z pragnienia czegoś, czego partner nie może ci dać, a nie z powodu cierpienia, które wspólnie sobie zadajecie. Przypomnij sobie czego chcesz, jakie są twoje pragnienia, jak wyobrażasz sobie ich manifestację, Ogromna siła tkwi w uwolnieniu się od wszelkich ograniczeń, nic nie jest niemożliwe - życie cały czas przedstawia nam tak niesamowite możliwości, więc zaufaj sobie i daj sobie przyzwolenie na te manifestacje. I kto wie, jak już staniesz w centrum miłości, którą jesteś, twój obecny partner spojrzy na ciebie inaczej i to, co uważałeś za niemożliwe, stanie się możliwe.


Comments


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page