top of page

13. Zdefiniuj swoją wyspę szczęścia. Metoda czystej kartki.

Odrzuć wszystkie wierzenia. Skup się tylko na tym co chcesz. Czysta kartka, żadnych ograniczeń, wszystko jest możliwe.


Udawanie się w stronę swojej wyspy szczęścia, przybliżanie się do niej, jest jedynym źródłem szczęścia w twoim życiu. Żeby do tej wyspy się udawać, najpierw trzeba zrozumieć, czym ta wyspa jest dla ciebie, bo ta wyspa jest tak unikalna, jak unikalny jesteś ty. Warto jest wybrać priorytet w swoim życiu, bo wołać cię może kilkanaście rzeczy naraz, ale nie wszystkie te rzeczy są dla ciebie tak samo ważne, więc wybranie tego priorytetu jest o tyle ważne, że wokół niego będzie zbudowana twoja wyspa szczęścia. Twoje prawdziwe pragnienia, z naciskiem na prawdziwe, nigdy się nie wykluczają.
Wizja kim ty naprawdę chcesz być łączy się z twoim priorytetem, bo jeżeli na przykład twoim priorytetem jest życie rodzinne, to ta twoja wizja będzie w ramach tego priorytetu, więc priorytet to poniekąd jest wybranie tematu, który dla ciebie jest ważny, a wizja to jest twoja specjalizacja w ramach tego tematu. Jeżeli życie rodzinne jest dla ciebie bardzo ważne, to zobacz ile różnych funkcji, ile różnych rzeczy możesz robić w ramach tego swojego priorytetu. Więc krok numer jeden to jest wybór tego priorytetu dla ciebie najważniejszego i krok numer dwa to jest zdefiniowanie tej wizji, kim ty chcesz być w ramach tego swojego priorytetu. Problem ludzi z odpowiedzią na pytanie kim chcą być w ramach swojego priorytetu nie wynika z tego, że oni nie wiedzą kim chcą być w życiu, problem wynika z tego, że ilość wymówek, ograniczeń, wierzeń, które są aktywne w tych osobach jest tak duża, że oni po prostu nie potrafią usłyszeć tego wołania, bo prawdziwe pragnienie nigdy nie przestanie ciebie wołać i odkrywanie tej swojej wizji na siebie jest trochę jak obieranie cebuli, ty odrzucasz wierzenia, ograniczenia, które przysłaniają ci tą wizję i jak wystarczająco dużo ich odrzucisz, to nie tylko dojrzysz tą swoją wizję, ale będzie dla ciebie ona wręcz oczywista


Metoda czystej kartki nie różni się niczym innym od jakiejkolwiek innej metody czystej kartki. Metodę czystej kartki na ogół stosuje się w biznesie. Bierzesz czystą kartkę i czystość tej kartki reprezentuje brak jakichkolwiek ograniczeń, brak jakichkolwiek wymówek, brak tego, że powinienem, muszę czy trzeba, odrzucasz wszystkie wierzenia, ta kartka jest pusta. W czystej kartce wszystko jest możliwe. Ważne jest tylko to, żebyś wybrał priorytet swojego życia zanim do tej kartki usiądziesz. Wybierz to co jest dla ciebie ważne w życiu, bo nie może być dla ciebie ważna np. wolność i podróż, a twoją wizją nie może być praca w korporacji przy tym samym biurku przez 40 lat, bo to jest dokładnie przeciwieństwo tego, co jest dla ciebie ważne. W definiowaniu swojej wizji zadaj sobie kilka następujących pytań, które naprowadzą cię na tą twoją oczywistą odpowiedź, która patrzy ci się w oczy odkąd żyjesz. I tak naprawdę im dłużej żyjesz, tym ten proces powinien być łatwiejszy, bo im człowiek dłużej żyje, tym bardziej zna siebie. Skup się na swoim dzieciństwie, na tych wczesnych latach twojego życia, gdzie jeszcze nie obrosłeś w za dużo wierzeń, które ukrywały tą twoją wizję na siebie, ten twój koncept, z którym tutaj przyszedłeś. Jak miałeś mało tych wierzeń, to ta wizja cię ekscytowała.

Pytaniem, które warto zadać ludziom, którzy dobrze ciebie znają jest pytanie o to, co w ich opinii jest twoją mocną stroną. Jakie twoje talenty są najbardziej cenione przez tych ludzi, których pytasz. My czasami nie dostrzegamy dość oczywistych aspektów samego siebie. Kolejnym pytaniem, które pomoże ci naprowadzić ciebie na twoją wizję jest pytanie o to, kiedy ostatni raz byłeś podekscytowany? I jak znajdziesz ten moment to zadaj sobie pytanie: gdzie byłeś, z kim byłeś i co robiłeś? Te trzy rzeczy pomogą ci namierzyć dokładnie ten czynnik, który jest najważniejszy. My naprawdę czasami patrzymy na las i nie widzimy drzewa, więc warto zdefiniować ten konkretny aspekt, który ciebie najbardziej ekscytował.

Kolejna moja prośba jest taka, żebyś przestał sobie mówić, że nie wiesz czego od życia chcesz, że nie wiesz kim chcesz być, że nie wiesz jaka jest twoja wizja. Ta mantra, ta twoja afirmacja staje się tak głośna, że zagłusza wołanie twojego prawdziwego pragnienia, więc przestań. Tutaj nie chodzi o to, żeby siebie okłamywać, bo jak nie wiesz, to nie wiesz. Ale zamiast mówić sobie, że nie wiesz, możesz sobie powiedzieć, że odkrywasz swoją drogę, odkrywasz swoją wizję, odkrywasz swoje powołanie. Odkrywanie sugeruje, że jeszcze nie odkryłeś, czyli też jeszcze nie wiesz, ale odkrywanie to jest proces, który cię do niego przybliża, odkrywanie skupia cię na tym twoim pragnieniu, którym jest odkrycie a „nie wiem” zwiększa momentum tego „nie wiem”.

Twój inner being, ta boska część ciebie, zna odpowiedź na każde twoje pytanie i w kółko woła cię w stronę twojego pragnienia, tylko żeby te wołanie usłyszeć trzeba się zrelaksować, żeby to wołanie usłyszeć trzeba być w wyższej wibracji. Nie możesz usłyszeć głosu swojego inner being powtarzając, że nie wiesz, bo jak nie wiesz, to czujesz się nie fajnie. Relaks jest kluczem do komunikacji z twoim inner being. Jak się zrelaksujesz, jak przestaniesz robić z tego ogromny problem, obudzisz się o 6.00 rano któregoś dnia i będziesz wiedział i ten moment uświadomienia sobie tej swojej wizji będzie dla ciebie tak ekscytujący, że wszystko to, co dzisiaj jest wymówką i ograniczeniem przestanie być problemem. Jak odkryjesz to, to nie będziesz miał żadnych wątpliwości, absolutna pewność i klarowność, ale żeby mogło to mieć miejsce musisz się zrelaksować.

Kolejną rzeczą, którą chciałem ci powiedzieć jest to, żebyś zapomniał o pieniądzach. Pieniądze nigdy nie są problemem i pieniądze nigdy nie są rozwiązaniem. Pieniądze mogą dzisiaj zasypać jakiś dołek w twoim życiu, natomiast zasypywanie dołka w twoim życiu nie jest twoją wizją, nie jest twoim prawdziwym pragnieniem, nie jest twoim powołaniem. Więc nie myśl nigdy w kategorii pieniędzy. Ja wiem że większość ludzi chce mieć milion złotych, bo większość ludzi wierzy, że ten milion załatwi im wszystkie problemy w życiu i nagle będą szczęśliwi i spełnieni. Ja nie mówię, że nie będą w euforii przez kilka miesięcy, natomiast ten milion nie da ci satysfakcji, bo ten milion cię nie przybliża do twojej wyspy szczęścia. Ten milion może kupuje ci ładniejszą, lepszą łódkę, natomiast jak ty dalej nie wiesz co jest twoją wyspą szczęścia, jak ty nadal nie wiesz co ci daje frajdę w życiu, co ci daje radość z życia, to ten milion nic nie zmieni.

Kolejną pułapką, której warto unikać to jest muszę, powinienem i trzeba. Nie jest twoim zadaniem zbawić ten świat, bo przede wszystkim nie ma go od czego zbawiać, ale jak znajdziesz tą swoją wizję, to swoje powołanie i zaczniesz nim żyć, to nie będziesz mógł nie zmieniać tego świata na lepsze, bo nikt bardziej się nie przyczynia do ewolucji wszystkiego, niż osoba, która pragnie i podąża za swoim pragnieniem. Nie wpadaj w pułapkę pomocy innym, nikomu nie musisz pomóc, nikomu nawet nie możesz pomóc, dopóki nie pomożesz sobie, a jak pomożesz sobie, jak odkryjesz swoją wizję, to pomożesz wszystkim innym wokół ciebie, bo nikt nie inspiruje bardziej niż osoba która żyje swoją wizją, która jest chodzącym żywym świadectwem tego, że się da, że można, że to nie jest trudne i że życie naprawdę miało być przyjemne, że naprawdę nie jest skomplikowane. Nie spiesz się w tym procesie, nie bądź niecierpliwy, bo pośpiech i niecierpliwość to jest już stres, a stres zamyka tą komunikację z twoją boską częścią ciebie. Więc relaks, zrelaksuj się, idź na spacer, weź urlop od swojego życia. Świat się nie skończy jak weźmiesz sobie tydzień urlopu. Zrób z siebie priorytet na ten tydzień, zobaczysz jak w tym relaksie kurz twojego życia opadnie, zaczniesz dostrzegać te oczywiste rzeczy, które wołają cię od początku twojego istnienia. Jak ta twoja wizja do ciebie przyjdzie, jak ty będziesz stał z absolutną klarownością w centrum tej swojej misji, to ja ci wtedy pokażę, że żadna wymówka, żadne ograniczenie twojego dzisiejszego życia nie jest problemem, bo twoje prawdziwe pragnienia nigdy się nie wykluczają. Ale zanim to wszystko zrobisz, zacznij od wyboru priorytetu i teraz zdefiniuj swoją wizję. Czysta kartka, zero ograniczeń, wszystko jest możliwe.
Comments


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page