#SZCZĘŚCIE

Czy podejmujesz decyzję z miejsca strachu czy miłości?

Jeżeli twój priorytet życiowy jest podyktowany strachem, to nie jest to twój priorytet. Twój prawdziwy priorytet będzie podyktowany miłością.

Jak zdecydowałeś co jest twoim priorytetem w życiu, to chciałem się ciebie zapytać czy aby na pewno ten priorytet jest twoim priorytetem? Jest to o tyle istotne, że ludzie podejmują decyzje albo z miejsca miłości, albo z miejsca strachu. Jeżeli twój priorytet życiowy jest podyktowany strachem, to nie jest to twój priorytet. Jeżeli twój priorytet jest podyktowany miłością, to jest to twój priorytet. I teraz upewnijmy się, że twój priorytet, ten który wybrałeś jako najważniejszy aspekt twojego życia, jest naprawdę twoim priorytetem.

Każdy ma w życiu jakiś priorytet. Czasami jeden, czasami klika. Nie więcej niż trzy, gdyż duża ilość priorytetów zaprzecza idei priorytetyzacji. Priorytety te możesz ustawić na podium olimpijskim, gdzie numer jeden to jest ten najważniejszy aspekt twojego życia, bo temu najważniejszemu, tej konstytucji twojego życia, podporządkowane będą pozostałe aspekty twojego życia. Teraz chciałbym się upewnić, że ten twój aspekt, któremu wszystko inne podlega, jest naprawdę twój, że to naprawdę jest twoja wyspa szczęścia, że decyzję tą podejmujesz z miejsca miłości, a nie z miejsca strachu.

Chciałbym wytłumaczyć ci co ja mam dokładnie na myśli mówiąc o miejscu strachu i miejscu miłości. Wyobraź sobie siebie biegnącego. Możesz biec z różnych powodów, możesz biec dla sportu, przyjemności, na autobus. W strachu i miłości nie chodzi o samą czynność, chodzi bardziej o motywację, o wierzenie, które kryje się za tym twoim wyborem. Wyobraź sobie, że biegniesz w kierunku swojej ukochanej osoby, której nie widziałeś przez trzy miesiące. To jest ten pozytywny przykład, biegniesz do czegoś pozytywnego, biegniesz bo pozytywne cię woła, biegniesz z radości. Z drugiej strony wyobraź sobie, że idziesz ciemną ulicą ze stacji kolejowej. Idziesz w kierunku swojego domu przez ciemny park i słyszysz jakieś dziwne odgłosy w tym parku, przyspiesza twój oddech, przyspiesza twój krok i strach w tobie rośnie, zauważasz przez ramię, że ktoś idzie za tobą, zaczynasz biec, bo się boisz. Motyw twojego działania jest negatywny. Motyw negatywny lub pozytywny wszystko zmienia. Emocje, które odczuwasz są nieporównywalne.

Oczywiście tą analogię o strachu i miłości można odnieść do każdej decyzji w twoim życiu. To twoje podium, ten twój priorytet, cokolwiek by to nie było, czy ono cię woła czy uciekasz przed czymś. W finansach na przykład możesz się bać o swoją przyszłość, o kolejny kryzys, czy utratę domu i ten temat finansów może być dla ciebie ważny nie dlatego, że cię fascynują te finanse tylko dlatego, że odczuwasz niepokój w tym temacie. Podobnie też jest ze związkiem, możesz chcieć partnera czy partnerkę ze strachu lub z miłości. Możesz chcieć być z tą osobą z miłości, radości, dlatego że chcesz dzielić się tą swoją pasją i werwą życia, lub możesz chcieć być w związku dlatego, że czujesz się samotny, że potrzebujesz tej miłości z zewnątrz bo nie możesz jej znaleźć wewnątrz, potrzebujesz poczuć się bezpiecznie, boisz się starości i samotności. Związek może być dla ciebie istotnym tematem z negatywnych lub z pozytywnych pobudek, ze strachu lub miłości. Ten schemat możesz zaaplikować do każdego aspektu w swoim życiu.

Moja lista ważnych aspektów w życiu nie jest skończoną, wyczerpaną listą. Dałem tam tylko przykłady jakie aspekty życia mogą dla ciebie być istotne, ale to jest bardzo unikalna sprawa. Więc jeżeli są jakieś rzeczy, które są dla ciebie w życiu ważne, a nie ma ich na liście, to nie jest to problem. Ważne jest to, żebyś ty wiedział co dla ciebie jest najważniejsze. Chciałbym też żebyś się upewnił czy ten twój priorytet jest twoim priorytetem z miłości czy ze strachu, czy jest podszyty radością, czy lękiem. Bo jeżeli jest podszyty lękiem, to to nie jest twój priorytet, dlatego że każdy tutaj przychodzi z koncepcją na siebie i jak człowiek odkrywa tą swoją koncepcję, jak idzie tą drogą, którą sobie wybrał, to tam nie ma miejsca na strach, tam nie ma miejsca na żadne negatywne emocje, tam jest radość, ekscytacja i przyjemność. To nie musi być ekscytacja non stop, bo już ustaliliśmy sobie, że szczęście nie jest emocją tylko stanem. Szczęście to ta twoja perspektywa. Kiedy patrzysz w przyszłość to czy ta przyszłość bardziej cię ekscytuje i nie możesz się czegoś doczekać, czy bardziej się jej obawiasz? Jak idziesz własną drogą, jak płyniesz do własnej wyspy szczęścia, jak odkryjesz ten swój talent i pasję, to tam nie ma miejsca na negatywne emocje, to nigdy nie może być podszyte strachem.

Znasz kogoś kto mógłby skorzystać z informacji zawartej w tym materiale?

Jeżeli zauważysz błąd na stronie lub coś się nie formatuje tak jak powinno  daj mi znać pisząc na adres: contact@adamalexander,org

Każdy ma swoją ściężkę

Zapoznaj się z moją receptą na prawdziwe szczęście.

Każdy ma swoją prawdę

Poznaj moją prawdę na temat tego, kim naprawdę jesteś.

Każdy kiedyś się przebudzi

Przebudzenie to nie wyścig. Szczęście jest najważniejsze.

Wszystko wymaga precyzji

Rozmowa o duchowości

wymaga precyzji i klarowności.