#SZCZĘŚCIE

Przyjemność‌ ‌w‌ ‌podróży‌ ‌jest‌ ‌potwierdzeniem‌ ‌prawdziwości‌ ‌twojego‌ ‌pragnienia.‌

Cała przyjemność, jakiej możesz doznać, jest w podróży, ponieważ do wyspy nigdy nie dopłyniesz, bo wyspa ciągle ewoluuje.

Teraz, jak już wiesz, co dla ciebie w życiu jest naprawdę ważne, jak już masz zdefiniowaną swoją wyspę szczęścia, to dzisiaj skupimy się na podróży w stronę swojej wyspy.
Pamiętaj, że jedynym źródłem szczęścia jest udawanie się w stronę swojej prawdziwej wyspy szczęścia. Nieważne gdzie jesteś, nieważne skąd przychodzisz, ważne, żebyś swoją łódź skierował w stronę swojej prawdziwej wyspy szczęścia.

Przyjemność lub brak przyjemności w podróży w stronę wyspy szczęścia jest potwierdzeniem, na ile twoja wyspa jest twoim prawdziwym pragnieniem.
Znalezienie przyjemności w podróży jest bardzo istotne, ponieważ ta podróż nigdy się nie kończy. Do wyspy tak naprawdę nie możesz przybyć. Osiągnięcie wyspy nie jest celem. Wyspa jest kierunkiem, punktem na mapie. Jest trochę jak fatamorgana, im bardziej się do niej przybliżasz, tym bardziej ona się zmienia, bo wszystko jest ciągle w procesie ewolucji.
Bardzo istotne jest więc to, że po pierwsze, jeżeli proces przybliżania się do wyspy nie daje ci przyjemności, to znaczy, że nie jest to twoja prawdziwa wyspa. Po drugie, jeżeli ten proces nie daje ci przyjemności, to nawet jak tam dopłyniesz, nie znajdziesz tej satysfakcji, której szukasz, albo będzie ona bardzo chwilowa, dlatego że to nie jest twoje prawdziwe pragnienie.

Jeżeli twoja wyspa cię nie ekscytuje, to nie jest to twoja wyspa. Jeżeli wyspa cię nie ekscytuje, to droga do wyspy też nie będzie cię ekscytować. Jak wybierasz się na urlop, to nie czekasz z ekscytacją na moment wyjścia z samolotu, tylko już samo planowanie podróży jest ekscytujące. Cały proces przygotowywania do podróży jest ekscytujący, bo ekscytuje cię destynacja. Jeżeli twoja wyspa szczęścia cię nie ekscytuje, to dlaczego nazywasz ją wyspą szczęścia?
Jak już masz swoją wyspę szczęścia i ona cię ekscytuje, to delektuj się podróżą, nie spiesz się, bo to nie jest wyścig. Twoja wyspa jest unikalnie twoja. Nikt inny nie udaje się w stronę twojej wyspy szczęścia, więc nie spiesz się.

Jeżeli twoja wyspa jest tak daleko, że nie widzisz jej na horyzoncie, to wyznacz sobie na drodze małe cele, które będą ci służyły, jako kierunkowskazy. Ważne, żeby te cele również dawały ci przyjemność i przybliżały cię do wyspy. Te cele mają być kierunkiem, a nie ambicją. Ważne też, żeby cele były małe i żebyś wierzył, że możesz je osiągnąć.

Droga do wyspy szczęścia nie będzie usłana różami. Żadna droga w życiu nie jest usłana różami i nawet nie chciałbyś, żeby była usłana różami. Cały smak i delektowanie się drogą jest w nieznanym. Podróż w stronę szczęścia nigdy nie będzie linią prostą. Jesteśmy tutaj, żeby doświadczać życia i pozytywnych i negatywnych aspektów tego, co nas spotyka. Problem nigdy nie jest w burzy. Jak po drodze spotykasz burzę, to z nią nie walcz. Zwiń żagle i przeczekaj. Po każdej burzy wychodzi słońce. Jak przejdziesz te burze, to one będą źródłem satysfakcji. Jak droga jest łatwa i nie ma w niej wyzwania, to nie ma w niej satysfakcji. Prosta, łatwa i przyjemna droga znudzi cię bardzo szybko, a ty chcesz drogi ekscytującej. Ekscytująca droga wymaga wiary we wszechświat, wiary w siebie i swoje inner being. Takiej wiary, że jak przychodzi burza, to ty się jej nie boisz.

Jak już masz swoją wyspę i jesteś w podróży w jej stronę, to zastanów się, czy podróż daje ci przyjemność. Jeżeli nie daje ci przyjemności, to zastanów się, czy wybrałeś swoją prawdziwą wizję, czy jest to twoje prawdziwe pragnienie.

Destynacji nigdy nie możesz osiągnąć i spocząć na laurach. Jeżeli takie miejsce istnieje w twojej głowie, w twojej wyobraźni, to jesteś warunkowy w swoim szczęściu. Jeżeli twoja wyspa jest naprawdę unikalnie twoja i idziesz w jej kierunku z czystych intencji, jeżeli twoją motywacją jest radość, a nie chęć udowodnienia komuś czegoś, to ta podróż będzie przyjemna.
Płyń w swoim tempie. Jeżeli lubisz szybkie tempo, to płyń szybko. Jeżeli lubisz wolne tempo, to płyń wolno. Przyjemność w podróży jest najważniejsza w życiu, bo do wyspy nigdy nie możesz przybyć. Pamiętaj, że celem życia jest radość. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiedzią na twoje pytanie "dlaczego" była emocja, była radość, była preferencja, bo twoją prawdziwą wyspą jest emocja.

Reasumując, droga do twojej wyspy szczęścia musi być przyjemna. Jak nie masz przyjemności z podróży, to nie płyniesz w stronę swojej prawdziwej wyspy. Jedyną odpowiedzią na pytanie "dlaczego twoja wyspa jest twoją wyspą" powinny być pozytywne emocje, radość, bo kocham, bo uwielbiam. Do wyspy nigdy nie dopłyniesz, bo wyspa zawsze ewoluuje, więc cała przyjemność, jakiej możesz doznać, jest w podróży. Nie spiesz się. Nie płyń z ambicji. Nieważne jak płyniesz, tylko dlaczego płyniesz.

Znasz kogoś kto mógłby skorzystać z informacji zawartej w tym materiale?

Jeżeli zauważysz błąd na stronie lub coś się nie formatuje tak jak powinno  daj mi znać pisząc na adres: contact@adamalexander,org

Każdy ma swoją ściężkę

Zapoznaj się z moją receptą na prawdziwe szczęście.

Każdy ma swoją prawdę

Poznaj moją prawdę na temat tego, kim naprawdę jesteś.

Każdy kiedyś się przebudzi

Przebudzenie to nie wyścig. Szczęście jest najważniejsze.

Wszystko wymaga precyzji

Rozmowa o duchowości

wymaga precyzji i klarowności.