top of page

2. Istnieje tylko jedno źródło szczęścia.

Źródłem szczęścia nie jest dopłynięcie do wyspy, źródłem szczęścia jest satysfakcja z przybliżania się do swojej wyspy szczęścia.


Jak już wiesz, czym jest szczęście i czym jest prawdziwe szczęście, zastanówmy się, dlaczego większość ludzi nie jest szczęśliwa i jakie jest prawdziwe źródło szczęścia.

Większość ludzi nie jest szczęśliwa z jednego powodu. Nie idą oni swoją unikalną ścieżką radości i spełnienia, nie żyją swoim życiem.Każdy zaczyna swoją podróż zwaną życiem w jednym konkretnym miejscu. Każdy przychodząc tutaj, ma własną koncepcję na siebie. „Własna” to słowo klucz. Gdybyśmy wszyscy mieli taką samą koncepcję na siebie, to wszyscy bylibyśmy tacy sami i mielibyśmy takie same pragnienia. Jednak każdy człowiek jest unikalny, więc unikalna jest też jego koncepcja na życie.

Zaczynasz swoją podróż w jednym konkretnym miejscu i twoją koncepcją jest sama podróż. Ponieważ nie ma podróży bez celu, jest też jakieś miejsce, do którego chcesz dotrzeć. Możesz pójść w jego kierunku wieloma drogami, ale wśród nich istnieje też jedna, niezbyt kręta droga. W całej tej podróży zwanej życiem, podróży do miejsca, do którego chcesz dotrzeć, prawdziwym źródłem szczęścia jest samo udawanie się w kierunku swojego celu. Źródłem szczęścia jest satysfakcja z przybliżania się do swoich pragnień, do tego co naprawdę chcesz przeżyć, do tego kim naprawdę chcesz być, do tego czego naprawdę chcesz doświadczyć. "Naprawdę" jest tutaj najważniejszym słowem

Źródłem szczęścia nie jest dopłynięcie do swojej wyspy szczęścia. Źródłem szczęścia jest satysfakcja z przybliżania się do niej, bo do wyspy nie da się dotrzeć. Im jesteś bliżej, tym bardziej się ona oddala, dlatego że wszystko, ale to wszystko, jest w ciągłym procesie ewolucji. Twoje pragnienia też. Czegoś innego chciałeś dziesięć lat temu, niż chcesz dzisiaj i za dziesięć lat też będziesz chciał czegoś innego, niż chcesz dzisiaj. Szczęściem nie może być osiągnięcie tego celu, bo gdyby warunkiem osiągnięcia szczęścia było dotarcie do wyspy, oznaczałoby to, że szczęście jest warunkowe, a prawdziwe szczęście jest bezwarunkowe.


Ludzie czasem „marnują” wiele lat życia, zanim obiorą kurs w stronę swojej wyspy szczęścia. Jeśli dziś jesteś zagubiony i twoje życie podryfowało w innym kierunku, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, by ten kurs skorygować. Bez względu na to, w jakim miejscu jesteś dzisiaj, zawsze możesz obrać kurs na swoją wyspę szczęścia. Jest to o tyle piękna informacja, że każdy w tej sekundzie może zmienić swój kurs. Nieważne skąd przyszedłeś, jakie miałeś dzieciństwo, jakich miałeś rodziców. Żadna twoja trauma z przeszłości nie ma znaczenia, bo w tej chwili możesz zmienić kurs. Ważne jest tylko to, by ten kurs był obrany na TWOJĄ UNIKALNĄ wyspę szczęścia. Im bardziej się przybliżasz do niej, tym większą satysfakcję odczuwasz, a to satysfakcja jest najważniejsza w temacie szczęścia.


Jednym z wielu powodów, dla których ludzie nie są szczęśliwi, jest to, że obierają kurs na nie swoją wyspę. Budują w swojej głowie fantazje, które nie są ich prawdziwym pragnieniem. Ta twoja wyspa jest unikalnie twoja. Twoja wyspa nie może być moją wyspą. Moja wyspa nie może być twoją. Nikt nigdy przed tobą nie przeżył tego, co ty przeżyłeś. Nikt nigdy nie doświadczył tego, co ty doświadczyłeś. Nikt nigdy nie poczuł tego, co ty poczułeś. I nikt nigdy nie zrodził takich pragnień, jakie ty zrodziłeś. Zbiór wszystkich twoich pragnień w temacie twojej wyspy jest tak unikalny, jak unikalny jesteś ty. Żeby być szczęśliwym, trzeba być absolutnie szczerym w stosunku do siebie, bo to tylko ty wiesz, która wyspa jest twoja i tylko twoja.

Comments


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page