top of page

4. Twoje dążenie do szczęścia nie wymaga radykalnych zmian.

Szczęście nie wymaga radykalnej zmiany w twoim życiu. Szczęście wymaga radykalnej zmiany myślenia.


Jednym z wierzeń, które hamują ludzi, przed płynięciem w stronę ich wyspy szczęścia, jest wierzenie, że obranie kurs w stronę swojej wyspy, wymaga radykalnej zmiany, na którą nie są gotowi. Szczęście nigdy nie wymaga radykalnej zmiany w twoim życiu. Szczęście wymaga radykalnej zmiany myślenia w twoim życiu.
Wśród czterech powodów, dla których ludzie nie są szczęśliwi, jest to, że wiedzą oni, gdzie jest ich wyspa szczęścia, ale świadomie do niej nie płyną. Chcą do niej płynąć, ale nie robią tego. Duża część osób wierzy, że szczęście wymaga jakiejś radykalnej zmiany w życiu i ta radykalność ich powstrzymuje, bo nie są na nią gotowi. Nie dziwi mnie, że to ich powstrzymuje, bo na wszystko jest właściwy czas. Do pewnych decyzji trzeba dojrzeć. Decyzje, czy działania, podjęte na siłę, nie są przyjemne. Żeby iść do przodu, trzeba przestać się bać. To, że radykalność zmian może kogoś powstrzymywać, jest dla mnie zrozumiałe, ale to jest błędne wierzenie, że szczęście wymaga radykalnych zmian. Radykalność to jest zdecydowane, bezkompromisowe działanie, takie zero-jedynkowe. W temacie szczęścia tak nigdy nie jest. Nie musisz rzucać aktualnej pracy, żeby robić coś, co daje ci przyjemność, co daje ci poczucie szczęścia i satysfakcji. Nie musisz dzisiaj rzucać pracy i jutro zaczynać biznesu, na który nie jesteś gotowy. Nie musisz dziś odchodzić od swojego partnera. Nie musisz wysyłać dzieci do szkoły z internatem. Nic nie musisz. Żeby zmienić kurs w kierunku swojej wyspy szczęścia, nie musisz wykonywać żadnych radykalnych ruchów. Radykalna zmiana zawsze będzie sugerować, że robisz coś, na co nie jesteś gotowy

Jeżeli naprawdę robisz coś dla przyjemności i ta przyjemność jest głównym powodem, dla którego to robisz (nie pieniądze czy akceptacja innych), to nie musisz rzucać pracy, żeby zająć się tą przyjemnością. Jeżeli to faktycznie jest twoje prawdziwe pragnienie, to ta przyjemność przerodzi się w coś większego. Tylko w przerodzeniu się, nie ma elementu radykalności. Jeśli więc naprawdę robisz coś, co daje ci przyjemność i satysfakcję, to uwierz mi, przyjdzie taki moment, kiedy w ogóle nie będziesz musiał pracować. Ty nawet nie zauważysz, jak to przejście nastąpi, dlatego że będziesz tak zaaferowany tą swoją pasją, że wszystko inne przestanie mieć znaczenie. Wszystko inne przestanie być problemem.

Radykalność dotyczy wszystkich tematów w życiu, nie tylko pracy. Radykalność z definicji ci nie służy. Jak robisz coś, na co nie jesteś gotowy, to tego kroku do przodu nie robisz w radości i zaufaniu. Robisz go w strachu, a to nigdy nie jest przyjemne. Szczęście nie wymaga radykalnych zmian, tylko zmian krok po kroku.

Jedynym przypadkiem, w którym radykalność może być akceleratorem twojego szczęścia, jest radykalna zmiana twojego myślenia. Radykalność w tym przypadku polega na tym, żeby przede wszystkim zaprzestać używania innych ludzi, okoliczności czy rzeczy, jako wymówki do niepłynięcia w stronę swojej wyspy szczęścia. To ty jesteś kapitanem łodzi. Twoje szczęście nie zależy absolutnie od nikogo innego ani od twojego partnera, ani od twojego szefa, rodzica czy dziecka. Twoje szczęście zależy wyłącznie od ciebie. Twoja zmiana kursu może być tak mała, nawet niezauważalna dla innych ludzi, ale zauważalna dla ciebie. Pamiętaj, że nie ma w całym wszechświecie nic ważniejszego, niż to jak ty się czujesz. A to jak ty się czujesz, zależy tylko od ciebie. Wszystko inne jest wymówką.

Szczęście nigdy nie wymaga radykalnej zmiany w twoim życiu. Szczęście wymaga radykalnej zmiany myślenia.
Kommentare


Potrzebujesz pomocy? 

Poniżej znajdziesz różne formy rozmowy ze mną, 

Wszystkim polecam członkostwo w Klubie 44 gdyż nic tak nie przyspiesza twojego rozwoju jak regularna rozmowa. 

Spotkania

grupowe

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego pracując ze samum soba.  

Konsultacje

indywidualne

Najlepsze do rozmowy o konkretnym problemie, dylemacie, temacie czy decyzji.

Ultimate coaching

Najlepszy sposób na przyspieszenie rozwoju osobistego i dojście do szczęścia.

Członkostwo

Klubu 44

Najlepszy sposób na przyspieszenie swojego rozwoju osobistego i duchowego 

bottom of page