#SZCZĘŚCIE

Zdefiniuj swoje największe pragnienia.

Prawdziwe pragnienie woła cię zawsze, nieustannie, przez całe twoje życie.

Ty wiesz co naprawdę jest dla ciebie w życiu ważne i wiesz, że ten życiowy priorytet jest prawdziwy dla ciebie, czyli pochodzi z miejsca radości i miłości, a nie strachu i oczekiwań innych, to chciałbym żebyś zdefiniował pragnienie w ramach tego twojego priorytetu. Jakbyśmy żyli w idealnym świecie, gdzie wszystko jest możliwe, jak wyglądałoby twoje życie w ramach twojego priorytetu?

Ja nie mogę ci powiedzieć co jest twoim pragnieniem, ja ci tylko mogę powiedzieć parę rzeczy, które pomogą ci zdefiniować swoje pragnienie w ramach swojego priorytetu. Przede wszystkim chciałbym żebyś wiedział, że nikt na tym świecie nie rodzi się bez pasji. Nikt na tym świecie nie rodzi się bez talentu czy bez wartości. Jest to o tyle istotne, że czasami, będąc od dłuższego czasu w niskich emocjach, można dojść do wniosku, że człowiek jest mało warty, że nie ma pasji, że nie ma żadnego talentu, zwłaszcza porównując się z innymi, którzy z pozoru odnieśli większy sukces od ciebie. „Pozór” jest tutaj kluczowym słowem, bo im jakaś osoba jest bardziej publiczna, tym bardziej ten publiczny obraz tej osoby jest oddalony od jej rzeczywistego życia, od tego co ona przeżywa, co doświadcza, na ile jest szczęśliwa i na ile czuje się, że odniosła sukces. I skoro nikt nie rodzi się bez pasji i nikt nie rodzi się bez talentu, to odkrycie tej swojej pasji jest absolutnie kluczowe, bo jak nie odkryjesz swojej pasji, to nie możesz zdefiniować swojej wyspy szczęścia, a nie mając jej zdefiniowanej, nie możesz popłynąć w jej stronę.

Mając swój priorytet, ten temat, który dla ciebie jest ważny, ta twoja pasja będzie zawarta w ramach tego twojego priorytetu, pod warunkiem że właściwie zidentyfikowałeś swój priorytet życiowy. Jest to o tyle istotne, że jeżeli twoja pasja, twoja ekscytacja, twój talent, nie mieści się w ramach twojego priorytetu, to ten priorytet tak naprawdę nie jest twój, ten priorytet będzie odpowiedzią na oczekiwania innych osób – społeczeństwa, rodziny, nawet twoich znajomych. To nie będzie twój prawdziwy priorytet, bo twój prawdziwy priorytet, to co dla ciebie jest w życiu najważniejsze jest unikalnie twoje i to wyrasta z twojego talentu, z twojego daru, to ma korzenie w twojej pasji, więc jak coś tutaj nie nachodzi na siebie, to wybierając ten priorytet życiowy popełniłeś gdzieś błąd.

Chciałbym teraz zdefiniować słowo „pasja”, bo jest to słowo, które się często używa, a tak naprawdę ono rzadko jest definiowane. Dla mnie pasja to jest entuzjazm na sterydach. I na ogół pasja ludziom się kojarzy z twórczością, z podróżami, generalnie ze spędzaniem wolnego czasu. Należy odróżnić hobby od pasji. Pasję możesz znaleźć w absolutnie każdym temacie twojego życia. Jeżeli dla ciebie najważniejszym tematem w życiu jest rodzicielstwo, to możesz znaleźć pasję w tym temacie. Jeżeli dla ciebie najważniejsze jest pomnażanie majątku, to możesz znaleźć pasję w tym temacie. Pasja w każdym temacie jest ok, pod warunkiem, że robisz to z miłości i radości, a nie ze strachu, nie z wierzeń, które cię ograniczają, robisz to z wierzeń, które cię uwalniają, które pozwalają ci na ekspresję tej twojej boskiej cząstki, tej twojej esencji, która jest tak unikalna jak tylko unikalna może być. Nie wpadaj w pułapkę, że pasja to musi być coś wielkiego, nie wpadaj w pułapkę, że pasja to musi być jakiś artyzm, pasją może być wszystko

Zastanów się więc nad tym jak wygląda dla ciebie sukces, jak wygląda dla ciebie satysfakcja w tym temacie dla ciebie najważniejszym. Ja nie wiem co jest twoim priorytetem, to wiesz tylko ty, to ty go zdefiniowałeś. Priorytetu się nie wybiera, priorytet będzie odzwierciedleniem twoich wrodzonych preferencji i to tylko ty wiesz jak wygląda ta rzecz, osoba, sytuacja, jak wygląda twoje życie w tym dla ciebie najważniejszym temacie. Jak wygląda to miejsce, w którym chcesz być, które utożsamiasz z sukcesem i satysfakcją.

Bardzo istotne jest żeby uważać na kilka rzeczy, kiedy definiujesz to miejsce. Po pierwsze - nie wpadaj w pułapkę ograniczających wierzeń, które dzisiaj masz. Zapomnij o teraźniejszości, zapomnij o pieniądzach jeśli pieniądze są problemem, zapomnij o dzieciach jeśli dzieci są problemem, zapomnij tak naprawdę o wszystkim, co pojawia się jako wymówka. Drugą pułapką, której chciałbym żebyś unikał jest materialna pułapka, jest bogactwo i luksus. Większości ludziom się wydaje, że jak będą mieli miliony złotych to naprawdę będą szczęśliwi i pewnie będą zachłyśnięci ale między zachłyśnięciem, a szczęściem jest ogromna różnica. Pieniądze szczęścia nie dają, pieniądze mogą dać ci ulgę, ale to nie jest szczęście. Nie dla wszystkich bogactwo i luksus będzie szczęściem. Nie ma oczywiście nic złego w bogactwie i luksusie jeżeli cię to ekscytuje, lecz nie wpadaj w pułapkę materializmu, jeżeli materializm cię nie ekscytuje. Trzecią pułapką, na którą chciałbym żebyś uważał, to pułapka pomagania innym. Tak naprawdę nikomu nie można pomóc, można pomóc tylko osobie, która jest otwarta na pomoc, naprawdę nikt nie może iść do kogoś i na siłę go uszczęśliwić, to jest niemożliwe, ty żyjąc swoją pasją i swoim talentem, ekspresjonując ten swój unikalny dar, który masz w sobie, będziesz uszczęśliwiał ludzi tak czy inaczej, będziesz pomagał ludziom tak czy inaczej, będziesz inspirował ludzi tak czy inaczej. Bo inspiracja jest możliwa tylko i wyłącznie z miejsca miłości, nie z obowiązku, nie z poczucia winy, więc definiując ten swój idealny mentalny obraz swojego pragnienia nie wpadaj w pułapkę, że ty musisz pomagać innym.

Jeżeli naprawdę masz problem z zdefiniowaniem swojego priorytetu i swojej pasji, ze zbudowaniem swojego mentalnego obrazu swojego sukcesu, to zastanów się w czym jesteś dobry. Jeśli nie wiesz w czym jesteś dobry, to zapytaj ludzi co oni o tym myślą, bo czasami, kiedy jesteśmy bardzo w głęboko w tej mantrze „nie wiem, nie wiem”, ten hałas staje się głośniejszy niż to wołanie twojego pragnienia, twojej pasji, bo twoje prawdziwe pragnienie woła cię zawsze, nieustannie, przez całe twoje życie. Intensywność tego twojego płomienia zależy oczywiście od ciebie, na ile ty pozwolisz mu się rozpalić ale on nigdy nie gaśnie przez całe twoje życie. Jeżeli powtarzasz sobie że „nie wiesz”, to momentum tego „nie wiem” zasłania ten twój płomień ale on nigdy nie gaśnie więc zapytaj innych bo inni mogą go zauważyć. Pytając innych też bądź ostrożny, żeby nie wpaść w pułapkę oczekiwań innych więc pytaj bardziej o to „W czym jestem dobry?”, a nie „Co powinienem zrobić w życiu?”. Drugie pytanie, które możesz zadać sobie i które może ci pomóc w tym twoim definiowaniu to „Z czego jestem dumny do tej pory?”, bo duma zawsze będzie odzwierciedleniem sukcesu, satysfakcji. Więc jak czujesz się dumny z jakiegoś osiągnięcia i to osiągnięcie było motywowane radością i miłością, a nie poczuciem obowiązku czy strachem, to ta duma może być drogowskazem do twojej pasji. Tak naprawdę całe swoje życie pragniesz, przez całe twoje życie to pragnienie puka do twoich drzwi, to jest nieuniknione. Jak ty tego pukania nie słyszysz, to po prostu go zagłuszasz ale ono puka, więc też zwróciłbym uwagę na swoje impulsy i na swoje uczucia, na swoje emocje. Jak zauważysz że coś cię ekscytuje, jak banalne by to nie było, pójdź za tym, bo banalność tego impulsu może być tylko pierwszym szczeblem na drabinie, która może cię zaprowadzić do twojej pasji. I pamiętaj, że prawdziwym bogactwem na tym świecie nie są pieniądze i luksusy ani sława, prawdziwym bogactwem na tym świecie jest poczucie szczęścia.

Znasz kogoś kto mógłby skorzystać z informacji zawartej w tym materiale?

Jeżeli zauważysz błąd na stronie lub coś się nie formatuje tak jak powinno  daj mi znać pisząc na adres: contact@adamalexander,org

Każdy ma swoją ściężkę

Zapoznaj się z moją receptą na prawdziwe szczęście.

Każdy ma swoją prawdę

Poznaj moją prawdę na temat tego, kim naprawdę jesteś.

Każdy kiedyś się przebudzi

Przebudzenie to nie wyścig. Szczęście jest najważniejsze.

Wszystko wymaga precyzji

Rozmowa o duchowości

wymaga precyzji i klarowności.